Naktsmītnes Minskā – mīti un realitāte

Naskākie hokeja līdzjutēji, kuri klātienē gribēs vērot PČ hokejā spēles Minskā, jau laikus ir sākuši meklēt naktsmītnes. Atverot populārāko no rezervēšanas sistēmām booking.com nevienu vien pārņēmušas šausmas – kā gan tas nākas, ja par divvietīgu apartamentu uz desmit dienām čempionāta laikā jāmaksā vismaz 1363 lati?

Diemžēl tāda ir realitāte. Publiski šobrīd rezervācijai booking.com pieejami 11 apartamenti un nevienas viesnīcas. Arī tuvējā apkaimē, apmēram 50 km rādiusā, izvēle nebūt nav liela, un cenas šausmās liek saslieties matiem stāvus.

Taču viss nav tik slikti, kā rādās. Jāsāk jau ar to, ka lielākā daļa viesnīcu, kuru Minskā nemaz nav tik daudz, pieder valstij. Tādēļ arī uz čempionāta laiku viesnīcas ir nobloķētas. Lielākā daļa 4* un 5* viesnīcu ir paredzētas IIHF un komandu vajadzībām, tā kā vienkārši mirstīgie cilvēki tiks vien pie 3* viesnīcām un, piemēram, pie 4* viesnīcas Minsk. Bet arī tad dzīvošana būs jāiegādājas komplektā ar biļetēm. Ja kāds pamanīsies pie biļetēm tikt citā ceļā, proti, pērkot pie oficiālajiem izplatītājiem ticketpro, un laikus nebūs parūpējies par naktsmītnēm, tad iespējams, nāksies vien dzīvot mašīnā, teltī vai zem tilta. Protams, ir vēl arī alternatīva – dzīvot Fanu pilsētiņā. Par precīzām cenām, par kādām būs pieejamas šīs oficiālās naktsmītnes gan viesnīcās, gan Fanu pilsētiņā komplektā ar biļetēm, informēsim vēlāk.

Nav noslēpums, ka ļoti daudziem latviešiem ir radinieki Baltkrievijā. Šādā gadījumā ar dzīvesvietu viss nokārtosies daudz vienkāršāk. Ja ir patiešām tuvs rads vai draugs Minskā, tad vislētākā un labākā iespēja ir runāt tieši ar viņu pašu un mēģināt vienoties par kādas istabas vai pat dzīvokļa īri. Vidēji, privāti sarunājot, diennakts dzīvoklītī maksā ap 50-100 ASV dolārus. Taču to var ieteikt tikai tādā gadījumā, ja Minskā ir patiešām savējais, uz kuru dzelžaini var paļauties, ka nepiekrāps. Diemžēl Baltkrievijas galvaspilsētā hokeja faniem jau ir nācies piedzīvot ne visai jaukus mirkļus pat Dinamo izbraukuma spēļu laikā. Proti, pa lēto sarunāts dzīvoklītis, pat veikta pirmā iemaksa, bet, ierodoties Minskā, izrādās, ka miteklī jau iemājojis kāds cits tūrists, kurš laipnajam saimniekam piesolījis kādus simtu dolārus pa virsu… Ja Dinamo izbraukuma spēļu laikā nav īpašu problēmu uz sitiena tikt pie naktsmītnes kādā viesnīcā, tad, domājams, uz čempionāta laku šī varētu kļūt par lielu problēmu. Bet, kā saka, kurš neriskē, tas nedzer šampanieti!

Līdz šim gan mūsu pašu centieni tikt pie dzīvokļa Minskā, kur mitināties visai sportadraugiem.lv komandai čempionāta laikā, ir cietuši neveiksmi. Proti, neviens no dzīvokļi izīrētājiem nav gatavs uz 100% garantēt, ka tiešām dzīvoklis būs brīvs un pieejams, un pēkšņi nemainīsies cena. Šī ir tā reize, kad riskēt negribas nemaz.

{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *