Būtiski ieteikumi autovadītājiem Baltkrievijā

Ja uz Minsku plānojat doties ar automašīnu, silti iesakām ņemt vērā ieteikumus, kurus sagatavojuši Baltkrievijas likumus un tikumus zinoši ceļošanas eksperti. Šo to, protams, esam pievienojuši, vadoties no pašu gūtās pieredzes. Tātad – nedaudz par būtisko autovadītājiem un pasažieriem.

1. Noteikti iegādājieties tā dēvēto Zaļo karti. To var izdarīt Latvijā vai arī uz robežas.

2. Tuvojoties robežai, nepievērsiet uzmanību lielajai kravas automašīnu rindai, droši brauciet garām (ja, protams, pats neesat pie fūres stūres). Ja uz kādas no braukšanas joslām ir burtu kombinācija BY, tas nozīmē, ka josla paredzēta tikai un vienīgi Baltkrievijā reģistrētiem automobiļiem.

3. Ja uz robežas ir zīme Stop un uz ceļa novilkta stoplīnija, automašīnu noteikti novietojiet tieši pirms tās, nevis pārbrauciet dažus centimetrus pāri. Noziegums tas nav, bet skaidrošanās ar robežpunkta darbiniekiem var aizņemt prāvu laiku, kā arī pabojāt nervus.

4. Uz robežas autovadītājam būs jāpieiet pie visiem iespējamiem lodziņiem un būdiņām, jo par auto būs jāaizpilda daudzi un dažādi dokumenti – galu galā, jūs taču ievedat deklarējamu preci! Arī izbraucot no Baltkrievijas, jāstājas tajā rindā uz robežas, kur ir pasažieri ar deklarējamām precēm.

5. Dažas vietējo Ceļu satiksmes noteikumu nianses:

Aizliegta automobiļa stāvēšana 15 metru attālumā no krustojuma. Aizliegts apstāties tuvāk kā 50 metrus no dzelzceļa pārbrauktuves. Aizliegta automobiļa stāvēšana ar ieslēgtu dzinēju.

Tuvojoties transportlīdzeklim ar ieslēgtām sarkanām un zilām bākugunīm un skaņas signālu, jāapstājas ceļa malā vai uz ietves, jādod ceļš arī pretimbraucošajām automašīnām, ja vien ceļa joslas nešķir barjera. Aizliegts apdzīt spēkratus ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signālu. Tāpat arī aizliegts braukt blakus joslā ar tādu pašu ātrumu, kā to dara operatīvais transports ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signālu.

Uz automaģistrālēm aizliegts vilkt citu transportlīdzekli.

Aizliegts lietot spēkratus, kuros uzstādītas antiradaru iekārtas.

Braukšanas laikā aizliegts izmantot mobilo tālruni.

Jāņem vērā, ka soda naudas par pārkāpumiem Baltkrievijā ir ļoti augstas (sevišķi ārzemniekiem), un sarunāt ar milici kaut ko uz vietas ir praktiski neiespējami. {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *