Līdz Olimpiādei Sočos nu jau mazāk kā mēnesis

Mazāk kā mēnesis atlicis līdz Soču Ziemas Olimpiskā hokeja turnīra pirmajai spēlei. Latvijas hokejistiem tā būs ceturtā Olimpiāde pēc Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas.

Pirmās Ziemas Olimpiskās spēles būs Kristeram Gudļevskim, Artūram Kuldam, Ralfam Freibergam, Mikam Indrašim, Vitālijam Pavlovam, Ronaldam Ķēniņam, Koba Jasam, Jurim Štālam un Zemgum Girgensonam.

Savukārt trešās olimpiskās spēles būs Sandim Ozoliņam, Arvīdam Reķim, Georgijam Pujacam, Krišjānim Rēdliham, Mārtiņam Cipulim, Miķelim Rēdliham, Herbertam Vasiļjevam un Armandam Bērziņam. Ceturto reizi Latviju Olimpiādē pārstāvēs vārtsargs Edgars Masaļskis.

Trijās no četrām olimpiskajām spēlēm, kurās piedalījās hokeja valstsvienība, Latvijas valsts karogu atklāšanas ceremonijā nesuši tieši hokejisti: 1936. gadā karognesējs bija Leonīds Vedējs, 2002. gadā – Harijs Vītoliņš, 2006. gadā – Artūrs Irbe.

Sočos Latvijas hokejisti spēlēs C apakšgrupā, kur sacentīsies ar Šveici, Čehiju un Zviedriju. Atcerēsimies, ka mēs Olimpiskajās spēlēs jau divreiz esam mērojušies spēkiem ar Čehijas izlasi. Abas reizes 2010. gadā Vankūverā – grupu turnīrā tika piedzīvots zaudējums ar 2:5 (0:3; 2:1; 0:1), savukārt cīņā par ceturtdaļfinālu piekāpāmies vienīgi papildlaikā – 2:3 (0:2; 0:0; 2:0; 0:1). Negatīva statistika ir arī pret Zviedrijas izlasi, 2006. gada Turīnas Olimpiskajās spēlēs piekāpāmies ar 1:6 (0:1; 0:4; 1:1). Ar Šveices izlasi Olimpiskajās spēlēs vēl nav spēlēts.

Latvijas hokeja valstsvienība 1. februārī „Volvo SC” ledus hallē uzsākts piecu dienu treniņnometni. 6. februārī olimpiskā izlase ar Air Baltic čarterreisu izlidos uz Sočiem. Olimpisko spēļu priekšvakarā Sočos tiks aizvadītas pārbaudes spēles ar Krieviju (08.02.) un Austriju (10.02.)

{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *