Nolanu pie izlases stūres nomaina Beļavskis

Šodien, 15. jūlijā LHF ikmēneša valdes sēdē tika apstiprināts jaunais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris, bijušais Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Aleksandrs Beļavskis, ar kuru tuvākajās dienās tiks parakstīts oficiāls līgums.

Latvijas valstsvienībā Aleksandrs Beļavskis nospēlēja 11 gadus un savu pēdējo pasaules čempionātu izlases kreklā aizvadīja 2002. gadā Zviedrijā. Beļavskis Latvijas izlasi pārstāvējis trijos B un sešos A grupas čempionātos, kā arī 2002. gada ziemas Olimpiskajās spēlēs Soltleiksitijā. Kopumā Latvijas izlasē aizvadījis 104 spēles, guvis 47 vārtus un atdevis 48 rezultatīvas piespēles.

50 gadus vecajam Beļavskim ir liela pieredze trenera amatā. Beļavskis 2003./2004. gada sezonā bijis Latvijas valstsvienības galvenā trenera Kurta Lindstrēma palīgs. Kopā ar komandu 2004. gada pasaules čempionātā Prāgā tika izcīnīta augstā septītā vieta. Pēdējās divas sezonas Beļavskis strādāja par Baltkrievijas jauniešu komandas Bobruiskas Dinamo-Šiņņik galveno treneri, spēlējot Krievijas jaunatnes hokeja līgā (MHL). Iepriekš Beļavskis strādājis arī ar Zviedrijas klubiem Bjorkloven un Nykopings, kā arī Modo komandas junioriem. Nepilnu sezonu viņš bija arī Krievijas kluba Permas Molot-Prikamje galvenais treneris.

Aleksandrs Beļavskis:„Latvijas hokeja izlase vienmēr ir bijusi tautas komanda, un tāpēc tieši līdzjutēji ir tie, kas liek mūsu komandai atzīmi. Es strādāšu no visas sirds un centīšos darīt visu, lai tā atzīme vienmēr būtu pozitīva. Esmu izaudzis Latvijas hokejā kā spēlētājs un man ir liels gods kļūt par izlases treneri. Nevēlos neko solīt. Par mērķiem un uzdevumiem runāsim tad, kad nāks tuvāk pasaules čempionāts. Spēles stils būs atkarīgs no atlases iespējām”

Foto: IIHF

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *