Braucējiem uz Helsinkiem – kā nokļūt Hartwall

Pavisam drīz Helsinkos gaidāma Dinamo Rīga spēle pret vietējo Jokerit. Ja nu kāds ir nobriedis doties uz salīdzinoši netālo kaimiņzemi, un darī to saviem spēkiem, tad te neliels ieskats, kā pareizāk saplānot laiku, neapmaldīties pilsētā, izmantojot sabiedrisko transportu, un visārtāk nokļūt Jokerit mājvietā Hartwall Arena.

Helsinkos pasažierus pārvadā gan metro, gan tramvaji, gan autobusi. Turklāt pat tūristam ir viegli orientēties satiksmes niansēs. Atverot interneta mājaslapuhttp://www.hsl.fi/EN/Pages/default.aspx,var ievadīt adresi, kur atrodaties, norādīt galamērķi un vēlamo laiku, kad tajā jāierodas, un sistēma pati piedāvās ērtākos variantus, kā no punkta A nokļūt punktā B. Piemēram, ja dodamies no ostasWest Terminal uzHartwall arēnu, kā ērtākais variants tiek piedāvāts doties ar kājām uz tramvaja pieturu, tad ar 9. tramvaju aizbraukt līdz Centrālajai dzelzceļa stacijai (Rautatieasema), ar vilcienu doties uzPasila, un 0,8 kilometru distanci mērot kājām, nonākot arēnā. Kopumā ceļš aizņem 35 minūtes, no kurām 11 minūtes jāpavada tramvajā, 5 minūtes vilcienā un pārējais laiks paredzēts iešanai. Protams, mērojot šo ceļu pirmoreiz, jāpierēķina vēl klāt papildu laiks.

Ja dodaties ceļā ar vilcienu, tad īsa pamācība, kā no stacijas nokļūt Hartwall Arena. Kad paši pirmo reizi aizbraucām līdzPasilai, jau no perona pamanījām vareno arēnas būvi. Iegājām stacijas ēkā, un tā arī nevarējām saprast, kā tur nokļūt. Vaicājām vietējiem, bet tie tik parādīja uz ēku, kas vizuāli izskatījās itin tuvu, un raustīja plecus, nemākot izskaidrot tuvāko ceļu. Nācās vien šķērdēties un izmantot taksometra pakalpojumu. Un tā, samaksājot vairāk nekā EUR 10, dažu minūšu laikā nokļuvām arēnā, kas atrodas tādā kā zirnekļa tīklā – pa vidu dzelzceļa un lielceļu mezgliem. Tikai pēc tam sapratām, kā vislabāk turp doties – izkāpjot no vilciena, nebūt nav jāiet uz stacijas ēku, bet gan pa peronu uz arēnas pusi. Perona galā ir apakšzemes tunelis, tur jānogriežas pa labi, jāiziet uz ielas, jāpagriežas pa kreisi, un droši jāsoļo uz priekšu. Pēc dažām minūtēm acīm paveras izstāžu centrs, no kura ved tunelis (tam gan ir attiecīgs uzraksts) tieši uzHartwall Arena stāvlaukumu, no kura itin viegli var iekļūt arī varenajā būvē. Kopumā no stacijas līdz arēnai apmēram 10-15 minūšu ilgs ceļš ejams – tas jau nu tiešām atkarīgs no katra gājēja ātruma.

Ja tomēr nav vēlmes braukt ar vilcienu, tad no centra uz arēnu aizvedīs autobusi Nr. 23 un 60, kā arī tramvaji Nr. 7A un 7B.

Šobrīd biļete sabiedriskajam transportam, kas derīga stundu, maksā 2,50 EUR, ja pērkat kioskā un 3 EUR – ja pie transporta līdzekļa vadītāja. Divu stundu biļete maksā 4 EUR. Ja Helsinkos uzturaties ilgāk, nekā dažas stundas, tad ir vērts padomāt par viens dienas biļeti,kas maksā 8 EUR, vai arī divu dienu biļeti, kas savukārt maksā 12 EUR.

Svarīgi: sabiedriskā transporta biļetes der visos sabiedriskajos transportos Helsinos, arī vilcienam līdz Pasilai, kā arī pat kuģītī, kas ved no centra uz salu – muzeju Suomenlinna.

{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *