Kā Spārkijs no Rīgas patversmes nonāca Prāgā

Ja kādu dienu Prāgā staigāsiet pa parku Regerovy Sadi un dzirdēsiet, ka kāds dod visai spriganam suņukam komandas latviešu valodā, sakot, piemēram: “Spārkij, sēdēt!”, nebrīnieties – tas tiešām būs latviešu suns latviešu ģimenē, un patiešām Prāgā. Spārkija saimniece ir Vita Barone, jā, tā pati Vita, kura pirms dažiem gadiem cītīgi darbojās Latvijas hokeja lauciņā, pildot Latvijas Hokeja federācijas preses sekretāres amatu.

Bet šoreiz stāsts gan nebūs par hokeju, bet gan par Spārkiju un Vitu. Vita ar savu vīru Dāvi jau vairākus gadus dzīvo un aktīvi darbojas Čehijas galvaspilsētā Prāgā – tur, kur jau 2015. gada maijā risināsies PČ hokejā spēles. Un kopš šā gada 8. marta Vitai un Dāvim ir pievienojies arī Spārkijs – suņuks, kuru ģimene paņēma no patversmes Labās mājas tepat Juglā. Divus gadus jaunais, atraktīvais suns godam izturēja ceļu uz Prāgu, un dažu mēnešu laikā kļuva ne tikai par Baronu ģimenes mīluli, bet spējis iekarot arīdzan čehu sirdis, rādot savu dzīvesprieku un pielipinot savu labo omu arī citiem. Par spīti tam, ka tikai divus gadus ilgajā mūžiņā Spārkijs jau divas reizes tika pamests, viņš nav zaudējis uzticību cilvēkiem, un iemīļojis arī savus jaunos saimniekus.

 

Spārkijam ir ļoti noveicies, tāpat kā noveicies arī Vitai un Dāvim tikt pie sirsnīga un uzticama drauga. Taču vēl joprojām patversmē mīt daudz kaķu un suņu, kurus bezatbildīgie radījumi, kuri tikai pārpratuma pēc ir nodēvēti par cilvēkiem, ir pametuši uz ielas, jo rotaļlieta apnika. Ja arī nevaram atļauties paņemt mājās kādu dzīvnieciņu ar skumjo, cilvēcīgo acu skatienu, varam parūpēties, lai viņiem ir silti arī ziemas laikā. Vita Barone norāda:

“Ziemas sezonai tuvojoties, suņi un kaķi gaida:

$1          Segas, palagus, dvieļus, siltas guļvietas (bez pogām un rāvējslēdzējiem);

$1          Kurināmās granulas;

$1          Profesionālo suņu, kaķu barību (sausā un konservos, arī kucēniem);

$1          Profesionālos uzkopšanas līdzekļus

$1          Suņu un kaķu rotaļlietas

$1          Pavadas, siksniņas un citas mantas.

Tu vari arī ziedot:

$1          Piezvanot pa tālruni 90006687, noziedojot 1,42 EUR (+PVN);

Veicot pārskaitījumu, patversmes norēķinu rekvizīti: Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa(PVN reg.Nr. 40008048503, Jur.adr.: Riga, Juglas iela 18F, LV-1064)

AS “Citadele banka” , SWIFT kods: PARXLV22, LV66PARX0000575561012

AS “Swedbanka”, Kods: HABALV22, LV95HABA0551003865018

Tu vari palīdzēt kā brīvprātīgais un pavadīt pozitīvu, emociju pilnu dienu patversmē:

$1          Pastaigājoties ar suņiem;

$1          Uzkopjot teritoriju.

Vairāk informācijas pie projekta kooridinatoriem:

Vita – vita.barone@gmail.com, +420776402171; Olga – olgavas@inbox.lv, +37128738667. Liels, mīļš paldies par atbalstu!”

{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *