Vai latviešu hokeja faniem Prāgā būs sava māja?

Kad pērn pieņēmām lēmumu, ka latviešiem nepieciešama sava māja hokeja čempionāta laikā Minskā, nebijām pārliecināti, ka šī ideja gūs milzīgu piekrišanu. Bet izrādījās, ka latvieši ir gatavi dzīvot pat pieticīgākos apstākļos, bet tikai ar noteikumu, ka visi esam kopā. Labi, ne visi, bet liela daļa, lai, izejot uzsmēķēt viesnīcas priekšā, būtu skaidrs, ka satiks vēl daudzus tautiešus.

Pēc čempionāta Minskā saņēmām daudzus zvanus un e-pastus ar jautājumiem – kā būs Prāgā? Strādājām, līdz atradām iespēju. Tiesa gan, nākamgad Prāgā tā būs nevis latviešu māja, bet gan latviešu tornis. Proti, atradām vācu ķēdes viesnīcu A&O, kas apvieno hoteli un hosteli vienuviet. Un viesnīcas menedžments pēc ilgām pārrunām deva mums zaļo gaismu Latviešu torņa veidošanā.

Viesnīcai ir divi korpusi – kā divi torņi. Vienu no šiem korpusiem A&O ir gatavs nodot latviešu vajadzībām. Šajā korpusā ir divvietīgi, četrvietīgi un sešvietīgi numuri. Katrā sava duša un tualete. Vienīgā problēma – istabiņās nav pilnvērtīga skapja, kur skaisti pa plauktiņiem izlikt apģērbus. Taču ir pakaramie, kas vismaz daļēji spēj aizvietot skapja funkcijas. Istabās nav televizoru, diemžēl, taču ir internets. Nedaudz piemaksājot, var dabūt pat ļoti labu interneta ātrumu! Labā ziņa – latviešiem tiks nodrošinātas arī brokastis, un pagrabstāvā ir arī virtuvīte, kurā katrs, kas vien vēlas, var pagatavot maltīti.

A&O ir salīdzinoši laba atrašanās vieta. Proti, dažu minūšu gājiena attālumā ir metro stacija, no kuras 15 minūšu laikā ar pazemes vilcienu var nokļūt pilsētas centrā. Nokļūšanai uz hokeja arēnu gan ērtākais veids ir autobuss, kas arī apmēram 15 minūšu laikā aizvizina līdz O2. Bet, ja vēlme uz arēnu doties ar metro, tad jārēķinās, ka centrā jāpārsēžas, un brauciena ilgums būs 20-25 minūtes.

Ne mazsvarīgs jautājums ir finanses. Un arī šeit labas ziņas – cenas ir ļoti demokrātiskas. Piemēram, viena nakts vienai personai sešvietīgā istabiņā maksā no 18 EUR. Kāpēc mistiskais vārdiņš “no”? Jo Prāga ir ļoti pieprasīts tūristu galamērķis neatkarīgi no hokeja, un lielākais pieprasījums ir tieši uz maija brīvdienām. Tādēļ laikā no 1.-3.maijam cenas ir mazliet augstākas.

 

{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *