Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija!

Daudz laimes mums katram! Jo Latvija, viņa mums ir ne tikai punkts kartē, bet mūsu zeme, mūsu cilvēki, un nevis politiķu kaujas lauks par varu un ietekmi!

Mēs esam lepni, ka dzīvojam zemē, no kuras nāk tik daudz gaišu, jauku, gudru un talantīgu cilvēku. Šogad lepnums par to, ka esam latvieši, vai arī Latviju saucam par savējo, ir bijis ne reizi vien. It īpaši olimpiādes laikā, kad savas godalgas izcīnīja Martins Dukurs, mūsu kamaniņbraucēji, bobslejisti. Un, protams, arī hokejisti, lai arī pēc godalgām uz pjedestāla nekāpa. Vai kāds reiz spēs aizmirst spēli Latvija – Kanāda, kad mūsu puiši, aizstāvot savas krāsas un Latvijas vārdu, cīnījās pret varenajiem hokeja aizsācējiem tik pašaizliedzīgi? Droši vien, ka nē! Un kanādiešu panika sociālajos tīklos, saprotot, ka mūsu Kristera Gudļevska sargātie vārti ir kanādiešu snaiperiem gandrīz vai neieņemami? Jā, droši vien Latvijas vārda spodrinātāji nekad nebija manījuši tādu aktivitāti, kā tajā vakarā. Un ne velti googlē meklētākā frāze bija “Kur ir Latvija”. Lūk, tā ir mūsu Latvija, tie ir mūsu cilvēki, kas tik pašaizliedzīgi cīnās par to, lai mūsu valsts vārds izskanētu plašajā pasaulē. Jā, tajā spēlē zaudējām, bet kopumā mūsu hokejisti spēja mūsos iedegt tādu lepnumu, kādu nevarētu neviens politiķis un patriotisma mācītājs.

Arī mūsu futbola izlase – bez pasaules ranga zvaigznēm, bet tik spītīga! Vēl tagad atceros spēli Latvija – Turcija, kuru mūsējie nospēlēja ar rezultātu 1:1. Mūsu mazā divmiljonu valstiņa, kurā futbolam ir stipra pabērna loma, pret 75 miljonu futbola lielvalsti, kur futbols ir teju vai reliģijas vietā! Jā, atkal atgādinājām turkiem, kas ir Latvija, un droši, ka ne viens vien tonakt paskatījās, kur tad ģeogrāfiski atrodas šī mazā valstiņa. Un, iespējams viņu atceramo vārdu sarakstā tagad ir ne tikai Verpakovskis, bet arī Šabala.

Jā, tādi mēs esam! Mēs esam lepni, ka dzīvojam Latvijā, un esam lepni par saviem cilvēkiem! Un gribētos Latvijai un mums visiem novēlēt prieku, laimi, izturību un daudz, daudz panākumu, kas stiprinātu mūsu mīlestību pret Latviju! {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *