Ārzemēs mītošie latvieši – PČ hokejā tuvojas!

Kā ik gadu, arī 2015. gada Pasaules čempionātā hokejā Latvijas līdzjutēji ir gaidīt gaidīti Prāgā. Un ļoti ceram, ka tāpat, kā iepriekšējos gadus, Latvijas hokeja izlasi atbalstīs arī latvieši no visas pasaules. Šobrīd interese par došanos uz Prāgu ir pat latviešiem tālajā Kanādā! Atbalstīsim mūsu hokejistus spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju!
Šī ir tā reize, kad Prāga no Dublinas, Londonas, Glāzgovas, Stokholmas un, protams, arī Vācijas pilsētām ir ātrāk un lētāk sasniedzama, nekā no Rīgas, tādēļ pievienoties grupu braucējiem no Latvijas īsti nebūs jēga. Nevar nedz airBaltic, nedz autobusi nodrošināt lētāku nokļūšanu Čehijas galvaspilsētā, kā Ryanair. Taču tas nenozīmē, ka ārzemēs mītošie latvieši nevar baudīt hokeju kopā ar citiem tautiešiem. Tieši otrādi!
Prāgā ir ļoti daudz naktsmītņu – to skaits lēšams pāri pa tūkstoti. Taču, tuvojoties maija svētkiem, šīs naktsmītnes aizpildās teju par 100%, un, protams, viesnīcnieki nesnauž – viņi naski uz šo periodu paaugstina cenas. Tā kā maz pieejamām viesnīcām un augstajām cenām šoreiz mazāk sakara ar PČ hokejā, cik ar maija svētkiem. Taču esam parūpējušies, lai latvieši nepaliktu bešā. Šobrīd pieprasītākā naktsmītne ir A&O jeb Latviešu tornis – naktsmītne, kas vienā ēkā apvieno gan hoteli, gan hosteli, un līdz ar to cenas ziņā pieejama gan tiem, kuri naudu neskaita, gan tiem, kuriem tomēr budžets spiež. Piemēram, sešvietīga istaba ar dušu, tualeti, bet gan bez TV, toties ar brokastīm, maksā, sākot no 18 EUR par personu. Savukārt divvietīgas istabas cena par nakti ir 60 EUR. Katrs pats var izspriest, cik vēlas maksāt par naktsmītnēm. Ir pieejamas arī daudz glaunākas viesnīcas – 3*, 4* un 5* standartiem atbilstošas, taču tad jārēķinās, ka par naktsmītnēm nāksies maksāt dārgāk.

Cita problēma šogad ir ar biļetēm. Nelaimīgā kārtā spēlējam vienā apakšgrupā ar mājiniekiem čehiem, kas, kā zināms, ir dedzīgi hokeja atbalstītāji. Tādēļ nebija brīnums, ka piecu stundu laikā, kopš sākās dienas biļešu komplektu tirdzniecība, visas tās dienas biļetes, kurā bija iekļautas arī Čehijas izlases spēles, tika pilnībā izpirktas! Ko darīt? Nesolām, ka sarūpēsim Latvijas – Čehijas spēles biļetes, vismaz par reālo cenu ap 65 EUR noteikti tas neizdosies, taču uz citām spēlēm varam palīdzēt arī ar biļetēm.

Noteikti tie cilvēki, kuri dosies uz Čehiju un tur pavadīs vismaz trīs vai četras dienas, gribēs arī iepazīt vietējās paražas, kultūru un skaistākās vietas. Un ne tikai Prāgā, bet arī apkaimē. Piemēram, plānotas ekskursijas uz Pilzeni – slavenā Pilzenes alus un Karela Gota dzimteni, gan arī Kutna Horu – šī pilsēta slavena ar no kauliem celto baznīcu, kā arī citviet. Viens no jaukākajiem pasākumiem noteikti būs kopīgs izbrauciens ar kuģīti pa Vltavas upi, kurā latviešiem būs pašiem savs kuģis! Brauciens paredzēts 5. maijā, un tā cena ir 15 EUR par personu.
Vairāk informācijas par izmaksām un dzīvošanas iespējām Prāgā var atrast mājaslapāwww.praga2015.lv, praktisko informāciju par nokļūšanu, paražām un dažādiem vērtīgiem padomiem – mājaslapā
www.sportadraugiem.lv. Bet, ja rodas vēl jautājumi vai ir vēlme pieteikties braucienam uz lielo hokeju, droši rakstiet ludmila@travelart.lv vai zvaniet +37129433697. Atradīsim piemērotāku risinājumu jebkuram fanam!
Sarauj! Par lielu Latviju!

{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *