Čehu kronas – formula vieglākai cenu aprēķināšanai

Lai gan Čehijā ļaudis tik traki neraud par mazajām algām, kā Latvijā, un čehi tādos daudzumos nemūk no dzimtenes meklēt laimi citur, tomēr šī valsts ir pamanījusies izsprukt no eirozonas ķetnām, vismaz pagaidām saglabājot savu nacionālo valūtu – kronas, kuras mēdz saīsināt Kč (valūtas maiņas punktos CZK). Par laimi, Čehija nav Baltkrievija, un galva nebūs jānomoka ar miljonu rēķināšanu. Vien jāatceras, ka viens eiro ir apmēram 27 Kč vērts (kurss gan svārstās). Pavisam aptuveni rēķinot, 100 Kč ir apmēram 4 eiro.

Čehu naudiņas var samainīt tepat Latvijā dažādos valūtas maiņas punktos, var samainīt eiro pret kronām pašā Prāgā, kā arī izmantot maksājumu kartes vai kronas smelt ārā no bankomāta. Kurš no variantiem izdevīgāks, pat grūti pateikt – izmēģinājām visus, un būtiskas atšķirības nebija. Jāņem vērā, ka naudu labāk mainīt bankā, vai arī ne paša centra vai lidostas/autoostas valūtas maiņas punktos. Pirms tam vēlams pārliecināties, vai netiek ieturēta īpaša komisijas maksa, ja, piemēram, maināt mazāk par kādiem 200 eiro – dažiem maiņas kantoriem šāds niķis piemīt, par ko brīdina interneta starptautiskie tūristu forumi. Ņemot naudu no bankomāta, jāatceras, ka vismaz pāris eiro aizies komisijā. Skaidru naudu gan vēlams turēt maciņā, jo sabiedriskajās tualetēs, dažos krodziņos un mazās bodītēs karti var arī neņemt pretī. Savukārt dažādu nieciņu pārdevēji, kuri specializējas ārzemju tūristu apkalpošanā un drūzmējas, piemēram, uz Kārļa tilta, labprāt pieņems arī eironaudiņas, bet pēc kāda kursa izdos atlikumu kronās – tas nu tik viņiem pašiem zināms.

Ieteikums tiem, kuri uz Prāgu dosies ar savu auto vai ar autobusu, samainīt kādu žūksnīti arī poļu zlotu. Šīs naudiņas var paprasīt tantiņas pie tualetes, bet daudzās degvielas uzpildes stacijās ar karti nav iespējams iegādāties mazus pirkumus. Ja ir vēlme tikai izdzert kafiju vai apēst bulciņu, ļoti iespējams, ka pārdevēja vien paraustīs plecus un skaidrā poļu valodā noteiks, ka der tikai skaidra nauda. {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *