Čehu hokeja biļešu tirdzniecības īpatnības

Pasaules čempionāts Prāgā ar skubu tuvojas. Ja vēl latviešu fani var justies vairāk vai mazāk pārliecināti, ka biļetes uz hokeja spēlēm O2 arēnā viņi iegūs, tad pašiem mājiniekiem biļešu iegādes jautājums ir patiešām sāpīgs, lai neteiktu vairāk.

Sportadraugiem.lv jau rakstīja, ka novembrī, kad sākās dienas biļešu komplektu, tad visi komplekti, kurās bija iekšā Čehijas izlases spēļu biļetes, burtiski tika izpirkti un rezervēti (lasi – izgrābti) piecu stundu laikā. Arī Latvijas izlases līdzjutēji kļuva par situācijas ķīlniekiem, ņemot vērā, ka piecas spēles jāaizvada vienā dienā ar čehiem. Taču situācija nebija tik skarba – sākoties atsevišķu biļešu tirdzniecībai, uz praktiski visām spēlēm, izņemot Latvija- Čehija, parādījās vismaz daži desmiti biļešu brīvā tirdzniecībā. Uz dažām spēlēm vairāk, uz dažām mazāk.

Toties paši čehi palika jaņos, jo februārī pie Sazka biļešu kasēm parādījās uzraksts, ka biļetes uz Čehijas izlases spēlēm nav pieejamas.

Tikmēr, izpētot dažādus sludinājumus un biļešu tirdzniecības vietas tiešsaistē, biļetes caur starpniekiem ir iegādājamas, bet, diemžēl, ne vairs par oficiālo cenu. Uz dažām spēlēm, kā, piemēram, spēli Čehija- Zviedrija 1. maijā biļetes piedāvā iegādāties pat par 300 eiro par katru. Uz mazāk interesantām spēlēm, kā, piemēram, Čehija – Austrija 8. maijā cenas ir jau nedaudz zemākas.

Aprunājoties ar vietējiem, sportadraugiem.lv uzzināja par vēl vienu interesantu biļešu tirdzniecības praksi. Pirms biļešu tirdzniecības bija iespējams iestāties tiešsaistē rindā uz biļetēm, proti, tās pierezervēt, ar noteikumu, ka noteiktā laikā tās tiek izpirktas. Naskākie, kas jau aikus bija iestājušies rindā, un kuri noteikti zināja, ka nekādas biļetes viņiem nebūt nav nepieciešamas, sākoties biļešu tirdzniecībai, sāka pārdot savas rezervācijas. Piemēram, 1 biļetes rezervāciju par apmēram 120 eiro. Un tā bizness čehu gaumē – iestājies rindā, pierezervē, pārdod rindu, un esi ieguvējs, turklāt, tērējot vien savu paša laiku, nevis naudas līdzekļus.

Šāda situācija liek domāt, ka spēļu biļetes būs iespējams iegādāties arī pirms spēlēm pie O2 arēnas. Cits jautājums – par kādu cenu… Te būtu jāņem vērā, ka no rokas pirkt biļetes vienmēr ir riskanti, it īpaši jau, ja tās ir pdf formāta izdrukas, nevis fiziskas, ar visām aizsardzības zīmēm. Galu galā atceramies taču 2004. gadu, kad latviešu hokeja fanu rokās nonāca arī viltojumi…

Bet kopumā šāda situācija ir labvēlīga arī latviešiem, kuri jau iepriekš ir iegādājušies biļešu komplektus, un kuri neplāno doties uz Čehijas izlases spēlēm. Ļoti iespējams, ka gribētāju tikt pie biļetēm pirms Čehijas izlases spēles netrūks. Taču apsolīt, ka biļešu pārdevējus neviens neķers un nesodīs, gan nav iespējams. {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *