Sešgadnieks pirmo reizi futbolā jeb prieki pilnas bikses

Par to, kā ceļā uz Prāgu klajās rūdītiem futbola līdzjutējiem, jau esam ziņojuši, šoreiz mazs stāsts par to, ka brauciens uz futbola spēli var būt lielisks veids ka pavadīt kopā laiku ar bērniem. Stāsta varonis – sešgadnieks Andrejs, pats trenējas futbolā (Auda), bet ne uz vienu lielo futbola spēli dzīvajā nav bijis.

Pirmais etaps – Ceļš

Vairāk nekā 20h brauciens autobusā, šoreiz Ecolines. Biedējoši katram vecākam, taču laiks skrien nemanot, jo busā katram ir interaktrīvs ekrāniņs, kur var gan spēlēt spēlītes, gan skatīties multenes… Vēl nepārbraucot Dienvidu tiltu, Andrejs ir izkodis ka kas strādā, savukārt pieaugušie pieslēdzas wifi un turpina ofisa darbus. Kad visiem tas apnīk, laiku īsinām ar līdzi paņemtām galda spēlem. Nakts, ka jau nakts kreslā, bet neteiktu, ka auto būtu ērtāk.

Otrais etaps – Prāga

Pieņemot, ka Andrejam varētu neinteresēt Prāgas vēstures līkloči, pilsētas apskati veicam ar segveju. Izrādās, jau no sešu gadu vecuma ar tiem drīkst braukt un, protams, mazais to apgūst ātrāk kā pieaugušie, un pēc pāris pārbrauktam kurpēm Prāgas vecpilsētā, varam traukties vēja ātrumā… Vienīga nelaime – visu pārējo laiku Prāgā, ik pēc stundas izskan “lūdzu, pabraukāsimies vel ar segveju”.

Vecpilsētas tornis, skats uz naksnīgo Prāgu no augšas, saldējums, spageti, skats uz Kārļa tiltu, saldumi, kūciņas, slavenā Čehu desa… un laiks doties uz futbolu.

Trešais etaps – futbols

Stadions Andrejam šķiet iespaidīgs, No ārpuses skatoties, viņš nekādi nespēj saprast, kā tur iekšā var būt futbola laukums, jo tas atgādina lielu iepirkšanās centru. Atrodam vietas un paskaidroju, ka uz zālītes aiziet paspēlēties tomēr nedrīkst. Himnas, un spēle var sākties. Pēc piecām minūtēm kļūst skaidrs, ka mazajam ir sajucis, kurš uz kuriem vārtiem uzbrūk… Bet tad jau amats rokā. Vēl tikai skaidrojums, ka Tikai Rīga, tikai Dinamo šoreiz nederēs, un Andrejs ar aizrautību jūt līdzi visam uz laukuma un tribīnēs notiekošajam. Daži Latvijas līdzjutēji sava starpā velta skarbus vārdus tiesnesim kādā spēles momentā, un mirkli vēlāk skaļā sešgadnieka balsī skarbie vardi lido tiesneša virzienā… Vārti! ‘prieka pilnas bikses’ sajuta…

Gandrīz visu spēli Latvijas izlase ir vadībā – un pret ko – pret grupas līderiem. Bet, kad čehi gūst vārtus tikai minūti pirms pamatlaika beigām, man blakus sēž maza nelaimes čupiņa ar asarām acīs, kurš pēc brīža izmoka – galvenais  jau nav uzvarēt, galvenais ir skaisti nospēlēt! Un ar skaļu “Latvija” pievēršas laukumā noteikušajam. {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *