Ūdenszāles, rūdītie, ballētāji un citi fani

Hokeja čempionāts lēnu garu vismaz Latvijas izlasei tuvojas izskaņai, un arī, protams, faniem. Faniem, no kuriem vismaz 90 procenti jau devušies mājās no saulainās Prāgas. Līdz ar to arī vairāk laika pafilozofēt, kāds tad šis čempionāts bijis (un ir). No fanu viedokļa. No iekšpuses.

Nezin kādēļ šogad, vairāk nekā iepriekšējos gados, parādās atšķirības starp faniem. Patiesībā viņus varētu iedalīt pat zināmās kategorijās. Izlasi un padomā, pie kuras kategorijas piederi Tu?

ŪDENSZĀLES. Viņu par laimi nav daudz, bet viņi ir. Šie fani noteikti zinās krietni labāk izdzertā alkohola daudzumu čempionāta laikā, nekā spēļu rezultātus. Tas gan nenozīmē, ka viņi neapmeklē spēles – tieši otrādi – apmeklē! Un kā likums savas nedrošās gaitas dēļ, un, iespējams, arī dēļ ķēmošanās iekļūst fotogrāfijās, kas rotā daudzu valstu medijus. Kā teikt – fanu sejas. Labi, ka šādas sejas nav visiem faniem.

NEGULĒTĀJI. Viņi ir stipri līdzīgi ūdenszālēm, taču ne tik nedroši uz savām kājām. Viņi pārvietojas nakts vidū pa naktsmītnēm un skaļi bļauj: “Ballējam, neguļam”. Par laimi, pēc šādas bļaušanas, apmēram trešajā dienā balsis ir pazudušas, un šis izsauciens skan tik aizsmacis, ka vairs netraucē.

BALLĒTĀJI. Spēle vēl nav beigusies, bet viņi jau steidz uz Prāgas Baltajiem krekliem, lai pirmie ieņemtu galdiņus, nopirktu aliņu un nevar vien sagaidīt, kad sāks spēlēt mūzika, lai pamatīgi iztrakotos.

VISSAMAKSĀTĀJI. “Par visu ir samaksāts!” šīs šķiras fanu nav daudz, bet viņi ir. Un uzskata, ka, pērkot ceļazīmi uz hokeju, vai pat tikai hokeja biļeti, ir samaksājuši par miera traucēšanu, pievemtu autobusu utt. Diemžēl ir pamatotas bažas, ka viņi gan nav samaksājuši Prāgas iedzīvotājiem par naktsmiera traucēšanu, taču tas viņiem netraucē kliegt savu saukli.

DZIEDĀTĀJI. Ja arēnā skan tikai divi saukļi: “Latvija” un “Sarauj”, tad vēlos vakaros, naktīs un pat no rītiem dažas labas naktsmītnes Prāgā pārvēršas par dziesmu svētku filiālēm. Repertuārs ir daudzveidīgs – sākot no tautasdziesmām, beidzot ar “Dzelzs vilku” un “Čikāgas piecīšiem”. Žēl, ka dziedātāji savas prasmes nepārnes uz arēnu.

RŪDĪTIE. Viņiem šis nav ne pirmais, ne pēdējais čempionāts. Viņi labi zina hokeja vēsturi, jebkurā brīdī var padalīties iespaidiem un objektīvi novērtēt tiesnešu darbu. Viņi ir atbraukuši uz hokeja čempionātu.

IZZINĀTĀJI. Hokejs – tas ir forši, bet izzinātāji cītīgi brauc arī ekskursijās, iepazīst jauno, un gadu no gadiem braucot uz čempionātiem ir apceļošu ļoti daudz valstu.

DINASTIJAS. Viņi brauc ik gadu uz PČ hokejā. Nu jau brauc ar visām sievām / vīriem un bērniem Mīlestība pret hokeju ir visai ģimenei.

DIVDIENĪŠI. Viņi brauc uz vienu vai divām spēlēm. Un šajās pāris dienās, ko uzturas čempionāta norises vietā, mēģina izdarīt visu – apvienojot sevī dziedātājus, ūdenszāles, vissamaksātājus un bravūrīgos vienā personā. Par laimi, tikai uz pāris dienām.

PIRMGADNIEKI. Ir cilvēki, kuri uz PČ hokejā ieradušies pirmo reizi. Viņi vēl nezina, kas viņus sagaida. Un, kurā kompānijā viņi tiek (proti, pie dziedātājiem, ūdenszālēm, rūdītajiem vai citām kategorijām), tā arī veidojas viņu attieksme pret hokeju.

TRAUMĒTIE. Viņi ir. Nav daudz, traumas nav nopietnas, bet, ja jau pirmajā čempionāta dienā latviešiem kopumā bija sešas šuves, tad tagad noteikti, ja saplusotu visu fanu brūces, izveidotos kāds kilometrs… Labi, pārspīlēju!

VĀCĒJI. Viņi jūtas atbildīgi par to, lai draugi neaizklīstu un ar viņiem nenotiktu kāda nelaime. Būtu labi, ja vācēju skaits būtu daudz lielāks. 

Ja vēl ir idejas, kādās kategorijās varētu iedalīt fanus, gaidīšu idejas! 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *