Vagon īpašnieks: latvieši hokejā dzer tikpat, cik čehi nedēļas nogalē

Kā Jums šķiet – cik tad letiņu bija Prāgas Baltajos Kreklos? Vismaz tūkstotis! Un to liecina pārdoto biļešu skaits gan iepriekš Latvijā, gan arī uz vietas Prāgā. Visvairāk līdzjutēju priecājās pie dzīvās mūzikas 6. maijā, kad Latvijas izlase pievārēja neparocīgo Šveices valstsvienību.

Šis bija pirmais gads, kad ieeja Baltajos Kreklos bija par maksu – 4 eiro jeb 100 čehu kronas. Līdz ar to ir iespējams arī precīzi pateikt, cik tieši latviešu bijuši klubiņā. Viskuplākais apmeklētāju skaits bija 6. maijā, kad nelielajās Vagon Club telpās satilpa pat 460 līdzjutēju, bet vismazāk līdzjutēju bija 4. maijā pēc sāpīgā Latvijas hokeja izlases zaudējuma Zviedrijas valstsvienībai – tad uz dančiem bija atnākuši vien 325 letiņi. Kopumā trijos vakaros uz klubu priecāties bija atnākuši vairāk nekā tūkstoš līdzjutēju, tostarp arī Šveices, Zviedrijas un Vācijas izlašu fani. Un, starp citu, šveicietis Daniels Švarcs kreklos svinēja savu dzimšanas dienu, un pēc šādām svinībām ir pārliecināts, ka turpmāk uz hokeju dosies kopā ar latviešiem, un, pat ja nākamgad Šveicei izloze trāpīs Maskavā, bet mums Sanktpēterburgā, viņš ir gatavs doties tieši uz Pēterburgu. Iemaldījies bija arī kāds bijušais Zviedrijas izlases spēlētājs, kurš tīri labi iejutās starp latviešiem.

“Atmosfēra jauka, jaunas emocijas – viss ir super!” pēc trim nospēlētiem koncertiem teic Normunds Jakušonoks, kuram šie jau ir sestie Baltie Krekli hokeja čempionātos. Labākie gan vēl joprojām esot krekli Minskā un Halifaksā, taču arī Prāgas Baltajiem krekliem nav bijis ne vainas. Arī Mākonstūmēju solists Māris Aizpurietis apmierināts par atmosfēru un uzskata, ka šie koncerti bija ļoti labi izdevušies. Tiesa gan, atbalstot Latvijas izlasi spēlē pret Šveici, Aizpurietis bija pazaudējis balsi, tādēļ koncertu 8. maijā nācās skatīties no malas un novērtēt, ka Jakušonoks tīri labi iederas ar Mākoņstūmējiem vienā sastāvā. “Man ir jauns orķestris,” nosmej Normunds, kurš nedēļas laikā, ko nācās dzīvot kopā ar Mākoņstūmējiem, kļuvis par grupas krustēvu un puišiem nav liedzis savus tēvišķos padomus.

“Latvieši dzer tikpat daudz kā čehi,” teic kluba Vagon, kur mitinājās Prāgas Baltie Krekli īpašnieks Ondra, piebilstot, ka latvieši esot tīrīgāki un kārtīgāki, par ko liecinot kaut vai fakts, ka pēc latviešiem nav tik daudz jātīra tualetes. Izrādās, čehi ir mazliet lielāki netīreļi par letiņiem. “Latvieši ir labi. Teiksim tā, 95 procentu latviešu ir ļoti labi, pārējie 5 procenti vienkārši ir pārāk piedzērušies,” secina Ondra, piebilstot, ka latvieši gan dzerot tikpat daudz kā čehi – neesot salīdzinoši nemaz tik lieli dzērāji. Topa dzēriens Prāgas Baltajos kreklos bijis alus, tad sekojis degvīns, un tikai trešajā vietā čehu nacionālais dzēriens Becherovka. Cik tieši litrus alkohola kopumā iztukšojoši latvieši, Ondra vēl nespēj sarēķināt, taču norāda, ka tas neesot nekas ārkārtīgi iespaidīgs – piektdienas vakarā pat latvieši izdzēruši procentuāli mazāk, nekā piektdienās klubā Vagon izdzerot vietējie.  {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *