Iepazīstam Skopji +39 grādos

 Nu jau vairāk kā 25 stundas esam Maķedonijā. Mēs – futbola klubs Jelgava un līdzjutēji. Kopā 109 cilvēki, kas rītvakar darīs visu, lai jelgavnieki spēlētu tālāk. Tas nozīmē, ka pietiktu ar neizšķirtu spēlē pret mājiniekiem Rabotņičkiem, taču – ja jau esam tik tālu ceļu mērojuši, gribas arī uzvaru.

Maķedonija šķietami viesmīlīga valsts, taču ne pret visiem. Piemēram, vakar komandas spēlētājam Kenedijam (Kennedy Okwe Eriba) jau bija jāsaskaras ar neviesmīlību. Robežsargiem nez kāpēc nepatika nigēriešu puiša vīza (tā ne ar ko neatšķīrās no citu kluba spēlētāju – ne Latvijas pilsoņu vīzām). Robežsargi noturēja Kenediju pusstundu pasu kontrolē, radot komandas biedriem ne vienu vien pārdzīvojumu. Bet pēc tam, kad nelielajā Skopjes lidostā nolaidās lidmašīna no Vācijas, robežsargi bija jau aizņemti ar citām lietām, un ļāva futbolistam iet.

Tikmēr līdzjutēji jau bija sākuši iekārtoties viesnīcās, un vēlāk devās aplūkot naksnīgo Skopji un baudīt vietējos ēdienus.

Šodien (trešdien) futbolisti no paša rīta devās nelielā Skopjes un apkaimes apskates ekskursijā. Vēl arī līdzjutējiem bija iespēja gan organizēti vietējā gida pavadībā apskatīt Maķedonijas galvaspilsētu. Ekskursija nebija no vieglajām, jo, lai gan Skopjes centrs nav liels, tomēr karstums (+39 grādi ēnā) darīja savu. Sagurums ne pa knapu. Bet, kā paši smejamies, vismaz izbaudām vasaru, kas vismaz pagaidām Latvijai gājusi ar līkumu.

Rīt svarīga diena, jo vakarā jau spēle, un tad arī mājupceļš. Bet līdz tam vēl jāizbauda Skopjes apkaimes skaistumi. Par to gan pastāstīsim jau pēc atgriešanās Latvijā.  {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *