Ceļvedis PČ biļešu iegādei

Lai uzzinātu, kāda ir situācija ar Pasaules hokeja čempionāta spēļu biļetēm, sportadraugiem.lv komanda devās uz Maskavu un tur tikās ar oficiālajiem biļešu pārdevējiem parter.ru. Sarunā ar ģenerāldirektori Jeļenu Gluhovsku un sporta pasākumu departamenta vadītāju Ivanu Šuvalovu tapa skaidri daudzi biļešu pārdošanas aspekti, kurus tad arī apkoposim šeit.

Biļešu tirdzniecība

Spēļu biļešu tirdzniecība ir sadalīta trijos posmos. Pirmais, kas jau startēja 6. novembrī, paredz biļešu komplektu iegādi uz konkrētas nacionālās izlases visām septiņām priekšsacīkšu spēlēm (follow my team). Proti, tas nozīmē, ja ir vēlme iegādāties biļetes uz Latvijas valstsvienības mačiem, šobrīd tās iegādājamas tikai vienā veselā komplektā, un nevis atsevišķi. Tirdzniecībā izlikti vairāki simti (un nevis tūkstoši) komplektu uz katras valstsvienības spēlēm. Paralēli iegādāties biļešu komplektus uz visām Maskavā notiekošajām spēlēm, kā arī pusfināliem un fināliem.

Otrs biļešu tirdzniecības etaps sāksies decembra pirmajā pusē, precīzs datums vēl nav zināms. Šajā etapā paredzēts tirgot dienas biļešu komplektus. Piemēram, ja būs vēlme apmeklēt spēli Latvija – Zviedrija, tad komplektā līdzi nāks arī spēle Čehija – Krievija. Bet 7. maijā, vēloties klātienē atbalstīt Latvijas izlasi spēlē pret Čehiju, jārēķinās, ka jāpērk vēl arī biļetes uz spēli Šveice – Kazahstāna un Norvēģija – Dānija.

Trešais biļešu tirdzniecības etaps sāksies aprīlī, un tas paredz biļešu tirdzniecību uz atsevišķām spēlēm. Biļešu pārdevēji sola, ka biļetes būs pārdošanā, taču, iespējams, uz dažām spēlēm ļoti mazs skaits, kas pazudīs no tirdzniecības burtiski dažu minūšu laikā.

Biļešu kategorijas

Uz 2016. gada čempionātu būs pieejamas trīs kategoriju biļetes. 1. kategorija – centrālie apakšas sektori. 2. kategorija – apakšējie sektori sānos un aiz vārtiem. 3. kategorija – 2. līmenis.

Esot uz vietas arēnā, sportadraugiem.lv pārliecinājās, ka arēna ir labi pārredzama no visu sektoru sēdvietām. Tiesa gan, dažas sēdvietas 3. kategorijā ir ar ierobežotu redzamību.

Biļešu cenas

Uz visām spēlēm, neatkarīgi, vai spēlē mājinieku komanda, vai valstsvienība, uz kuru parasti neierodas daudz līdzjutēju, biļešu cenas ir absolūti vienādas. Un vismaz pagaidām nav domāts, ka biļešu cenas varētu paaugstināt vai pazemināt.

Pirmās kategorijas biļetes maksā 4500 rubļu jeb apmēram 69 eiro. Taču klāt vēl jāpierēķina 10% uzcenojums par parter.ru pakalpojumu. Tas nozīmē, ka pirmajā biļešu tirdzniecības etapā septiņu 1. kategorijas biļešu komplekts maksā apmēram 532 eiro. Taču šī cena ir orientējoša, tā kā viss atkarīgs no valūtas kursu svārstības.

Otrās kategorijas biļetes maksā 3000 rubļu jeb apmēram 46 eiro. Taču atkal jau klāt jāpierēķina 10% uzcenojums. Tātad 2.kategorijas biļešu komplekts uz visām septiņām spēlēm maksā apmēram 355 eiro, bet atkal jau jāņem vērā valūtu kursa svārstības.

Trešās kategorijas biļetes maksā 1875 rubļus jeb apmēram 29 eiro. Pierēķinot klāt uzcenojumu, cena jau sasniedz apmēram 32 eiro. Tātad follow my team biļešu paka izmaksā apmēram 224 eiro. Atkal jau jāatgādina, ka biļešu cenas ir atkarīgas no valūtas kursa svārstības.

Biļešu pieejamība

Kopumā tirdzniecībā nonāks tikai mazlietvairāk kā puse no reālajām sēdvietām, jo daļa sēdvietu jau nobloķēta mediju, sponsoru, komandu u.c. vajadzībām. Tā kā jārēķinās, ka diezin vai kopējais biļešu skaits, kas būs pieejams tirdzniecībā uz spēlēm, pārsniegs 7000. Biļešu pārdevēji atteicās nosaukt precīzu pārdošanai paredzēto biļešu skaitu.

Visas biļetes uzreiz neparādās pārdošanā, lai izslēgtu spekulantu un negodprātīgu cilvēku interesi pārpirkt visas un pārdot par daudzkārt lielāku cenu. Tādēļ ik nedēļu biļešu piedāvājums tiek papildināts. Kas, savukārt, rada bažas, ka, ja kāds cilvēks izdomāsies pievienoties draugu kopai vēlāk nekā citi, viņš nedabūs biļetes līdzās.

Travel Art LV savukārt šobrīd var garantēt, ka grupu braucējiem būs pieejamas biļetes tikai uz Latvijas izlases spēlēm, turklāt vienkopus! Pārējiem šobrīd garantijas dod nav iespējams.

Biļešu tirdzniecības aktivitāte

Biļetes tirdzniecībā jau ir pieejamas kopš 6. novembra, un parter.ru pārstāvji uzsver, ka aktivitāte ir augsta. Visvairāk pērk biļetes no Krievijas, un pārsvarā no Maskavas un Sanktpēterburgas. Tālāk seko interese no Čehijas un Latvijas. Kopumā biļetes pirkuši cilvēki no vismaz 20 dažādām valstīm, tostarp ne tikai tām, kurās hokejs ir ļoti populārs, bet piemēram, arī no Spānijas un Izraēlas.

Latvieši šobrīd visaktīvāk pērk trešās kategorijas biļetes.

Prognozes

Maz ticams, ka tirdzniecībā brīvi un pietiekamā daudzumā parādīsies biļetes uz 9. maija spēli Latvija – Krievija, kā arī uz citām Latvijas izlases spēlēm, kur paralēli todien spēlēs arī mājinieki. Ja ir vēlme laicīgi izplānot savu braucienu uz PČ hokejā, tad šie apstākļi noteikti jāņem vērā. {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *