Maskava? Jā, Maskava, un te ir forši!

Nule kā mēs, sportadraugiem.lv komanda, esam izkāpuši no autobusa Maskava – Rīga un nokļuvuši mājās. Kamēr vēl emocijas pavisam svaigas, gribas ar tām padalīties. Un tas lielais secinājums – jā, Maskava mums patīk! Un pat ļoti. Par spīti tam, ka pirms tam bija pamatota skepse…

Iebraucot Maskavā pirmais iespaids nebūt nebija tik saulains, laikam jau pateicoties tam, ka ārā sniga un putināja, un neviens saules stars neizslīdēja caur biezo mākoņu segu. Otrs – bija uzreiz jāatrod kāds valūtas maiņas punkts vai bankomāts, lai tiktu pie skaidrās naudas, bez kuras Maskavā tomēr neiztikt. Valūtas maiņas punkts, protams, bija ciet ar uzrakstu “Tehniskais pārtraukums”, par kura ilgumu nekādas informācijas. Nācās vien izmantot bankomātu…. tā kā pārsteigumi vēl būs priekšā, pa kādu kursu būs sarēķināta mūsu izņemta naudiņa. Un tad jau arī cilpojām uz metro, uzreiz iegādājāmies biļeti visam sabiedriskajam transportam par ļoti saprātīgu naudu, un… kā izrādījās, metro ir tik pievilcīgs transporta līdzeklis, ka pat uz otru Maskavas galu, par spīti vairākkārtējām pārsēšanām, nogādāja ļoti ātri.

Labi, tālāk sīkumos stāstīt par visu, kā gāja Maskavā, būtu pārāk gari un arī neinteresanti. Bet uzreiz ir vēlme norādīt – ne reizi mūs neapstādināja policisti, lai pārbaudītu dokumentus, ne reizi neviens uz mums nepaskatījās šķībi, tādēļ, ka runājam citā valodā. Visi cilvēki bija ļoti pretimnākoši un izpalīdzīgi (izņemot vienu tantuku, kurš mūs nosūtīja pretējā virzienā, nekā vajadzēja, bet pieļaujam, ka tas ne aiz ļauna prāta, bet pati sieviete bija samulsusi). Uzzinājuši, ka esam no Latvijas, cilvēki smaidīja, un visiem (tiešām visiem!) bija kas labs sakāms par Latviju – kam vedekla no Rīgas, kam labākie draugi, kam mamma studējusi Rīgā, kas labāko vasaru pavadījis Jūrmalā… Nevienas negācijas! Drīzāk otrādi – laipni lūgti! Par politiku neviens nevēlējās runāt, jo maskavieši, kā paši norāda, televizorā ziņas neskatās, un viņiem ir pašiem savs priekšstats par notikumiem pasaulē, kas vākts no citiem ziņu avotiem. Jā, tur mazpilsētās un laukos gan cilvēki domājot savādāk…

Un vēl – gandrīz divas stundas burtiski spīdzinājām mūsu maskavieti Mārtiņu Karsumu, lai viņš pasaka kaut ko negatīvu par Maskavu, pabrīdinātu, no kā mūsējiem bīties, bet viņš tikai izbrīnā sarauca uzacis un bija patiesi pārsteigts – kā, no kā te jābīstas?!

Informācija par to, ko uzzinājām Maskavā, vēl sekos. Drīz, plaša un dažāda. Bet lielais secinājums tiešām ir viens – mēs esam laimīgi, ka Latvijas hokeja izlase spēles aizvadīs Maskavā! Mums būs tā iespēja iepazīt šo pilsētu, satikties ar lādzīgiem ļaudīm, mēs būsim gaidīti, un šis čempionāts varētu izvērsties par labu un jauku pasākumu! Jā, varbūt nebūs tādas visatļautības kā Minskā, varbūt nebūs tik kompakti visi skaistie apskates objekti kā Prāgā, alus, iespējams, tomēr šķitīs dārgāks, nekā Bratislavā. Bet būs gan jautrība, gan Maskavas Baltie Krekli, gan sava pilsēta pilsētā latviešiem (tiesa gan, nebūsim gluži vienīgie), būs hokeja slavas zāle, šnabja muzejs un Kremlis. Bet, pats galvenais – būs hokeja svētki!

 {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *