Mūsējie zaudē Belfāstā; vācieši nakšņo stadionā

Kamēr Latvijas futbola izlase, dažu desmitu latviešu fanu atbalstīta, atbalstīta, aizvadīja draudzības spēli pret Ziemeļīriju Belfāstā un zaudēja ar rezultātu 0:1, tikmēr kādas citas draudzības spēles laikā turpat netālu no stadiona gāja bojā cilvēki.

Jā, vakar melnā piektdiena un logs, lai futbola izlases varētu aizvadīt draudzības spēles. Tādu aizvadīja arī Francijas un Vācijas izlases Parīzē. Turklāt vāciešiem drāma sākās jau stipri pirms spēles. Proti, iepriekšējo nakti viņi pavadīja kādā viesnīcā, bet tad atskanēja anonīms zvans, kas brīdināja par spridzekli naktsmītnē, un visi tika evakuēti. Maz ticams, ka Vācijas futbolisti pēc šī gadījuma varēja aizvadīt normālu nakti.

Spēles laikā turpat pie stadiona uzspridzinājās divi pašnāvnieki. Paralēli tam Parīzē notika vēl vairāki terora akti, kuros gāja bojā pēc pēdējām ziņām apmēram 150 cilvēku. Taču draudzības spēli nepārtrauca. Kāpēc? Grūti pateikt. Spēle noslēdzās ar rezultātu 2:0 par labu mājiniekiem, bet Vācijas futbolisti tā arī palika nakšņot stadionā, drošības apsvērumu dēļ.

Kas notiks tālāk? Ja raugāmies tikai un vienīgi no sporta viedokļa, tad arī situācija neizskatās cerīga, it īpaši saistībā arī Euro 2016, kam jānotiek Francijā. Vai terora akts pie stadiona bija kā mājiens, ka sports vairs nav atdalīts no politikas? Sportam ir jānes miers!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *