Pirmoreiz Maskavā jeb kā nenobīties no metropoles

Kremlis, vaļinki, matrjoška, pūlis, metro, debesskrāpji, vodka, sastrēgumi utt. – katram ir savs priekšskats, asociācijas un viedoklis par tādu pilsētu kā Maskava.  Biju Krievijas galvaspilsētā pirmo reizi, un tas bija ļoti iespaidīgi! Droši varu pateikt, ka tas bija  kaut kas absolūti savādāks, nekā biju gaidījusi.

Pirmkārt, kad iebraucām Maskavā, mūs pārsteidza auksts laiks un sniegs. Tas gan bija patīkams pārsteigums, jo sen baltā sniega sega Latvijā nebija redzēta.

Otrkārt, sākumā biedēja un lika justies nedroši, bija nokāpšana pazemē, lai pārvietotos ar metro. Man tas bija liels piedzīvojums! Šausmīgi liela cilvēku plūsma, kura atgādināja Gaujas spēcīgo straumi, kas dažreiz jauca un lika iet kaut kur citur. Turpat, ieraugot metro satiksmes karti, sāku uztraukties vēl vairāk, jo pēc savas pieredzes esmu braukusi metro tikai dažas reizes, tas nebija Maskavā. Atceros, ka stāvēju un vēroju lielo informatīvo attēlu ar dažādu krāsu līnijām un nevarēju saprast kas, ko, kur un uz kurieni jābrauc! Kamēr es stāvēju un centos nekrist panikā, esmu paņēmusi savu viedtālruni ar cerībām atrast kādu metro aplikāciju, un atradu (aplikācija Yandex Metro – darbojas bez Wi – Fi pieslēguma, kā arī ja gribat pārvietoties ar taksometru, tad Yandex taxi – lēti un droši). Pateicoties šai aplikācijai, esmu sapratusi visu satiksmes kustību. Vēlos arī minēt, ka katrā metro vagonā ir pieejams Wi – Fi pieslēgums.

Vēl! Ja Jūs uztraucēties par savu drošību (arī dažiem Maskava asociējas par nedrošu pilsētu), ka Jūs kāds apzags vai vēl kaut kas notikts – tam nav iemeslu, jo metro un vispār ielās pamanīju ļoti daudz policijas darbinieku. Galu galā tagad varu secināt, ka nav no kā baidīties un uztraukties, viss ir ļoti vienkārši un arī droši.

Treškārt, kad esmu meklējusi konkrētu ielu vai adresi (tas arī sākumā bija sarežģīti, tomēr…), dažreiz man bija jāvaicā garāmgājējiem, lai precizētu, kur objekts atrodas – cilvēki bija ļoti laipni un izpalīdzīgi, un tas arī lauza manus stereotipus par vietējiem iedzīvotājiem un viņu attieksmi pret iebraucējiem no Baltijas valstīm.

Runājot par cenām! Nevaru pateikt, ka bija ļoti dārgi, vismaz tas attiecas uz ēdināšanu. Augstas cenas esmu pamanījusi tikai viesnīcas restorānos, izejot no tās blakus kafejnīcas un restorānos cenas bija zemāk (labas pusdienas uz vienu personu vidēji 13 – 15 EUR, turklāt ar visu vīnu vai kokteili).

Kopumā varu pateikt, ka Maskava mudina katru pierast pie aktīva dzīves veida – neapzināti sāc paātrināt savus soļus un pat skriet. Tā ir vairāk biznesa nevis tūrisma pilsēta, daudz ātrāku dzīves tempu, nekā Latvijā.

Maskava man patīk, pati ļoti, varētu pat teikt, ir ieņēmusi manā sirdī svarīgu vietu un ierindojusies to pilsētu sarakstā, kuru gribētos apmeklēt vēl un vēl. It īpaši pēc Sarkana laukuma un Kremļa apmeklējuma! Kamēr neapmeklēsi, neticēsi! Un neticēsi, ka tas tiešām ir forši!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *