Maskava jau pērn zaudējusi dārgas pilsētas statusu

 

Daudzus Latvijas hokeja fanus biedē Maskavas dārdzība, atceroties, ka Krievijas galvaspilsēta vien pirms dažiem gadiem gozējās pasaules dārgāko pilsētu TOP galvgalī. Taču, pateicoties Krievijas rubļa kursa kritumam gan pret eiro, gan pret ASV dolāru, tā no dārgāko pilsētu saraksta pirmā desmitnieka nokritusi līdz pat TOP 50 beigu galam.

“Pilsēta topā no devītās pozīcijas nokritusies uz 50, tā liecina ASV konsultāciju kompānijas Mercer dati. Sanktpēterburga no 117. vietas nokritusi uz 152 vietu. Tas tādēļ, ka Krievijas rublis ievērojami zaudējis vērtību attiecībā pret ASV dolāru, kā arī uzticības trūkums pēc Rietumu sankcijām pret Krieviju saistībā ar krīzi Ukrainā,” pērn jūnijā rakstīja The Moscow Times, atsaucoties uz Mercer presei sniegto informāciju.

Ļoti iespējams, ka līdz Pasaules čempionātam hokejā, kas maijā risināsies Maskavā, pilsēta kļūs vēl lētāka, vismaz tiem cilvēkiem, kuri algu saņem eiro, nevis rubļos, jo valūtas kurss ik brīdi veic neprognozējamus lēcienus.

Tiesa gan, pamazām paaugstinās arī cenas, taču cenu kāpums tik un tā nespēj turēt līdzi rubļa lejupslīdei pret eiro. {jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *