Visi ceļi ved uz arēnu ВТБ Ледовый Дворец

 

Latvijas valstsvienībai pasaules čempionātā ir garantētas septiņas spēles (pret Zviedrijas, Čehijas, Krievijas, Šveices, Dānijas, Kazahstānas un Norvēģijas izlasēm), un tās visas tiks aizvadītas Maskavā, vienīgajā čempionāta mājvietā – ВТБ Ледовый Дворец arēnā. Sporta līdzjutēju aprindās šī halle, kas atklāta 2015. gada 26. aprīlī, zināma arī kā Leģendu parka jeb Парк Легенд sastāvdaļa, taču, ja par tās atrašanās vietu gatavojaties vaicāt ierindas maskaviešiem, labāk prasiet, kā nokļūt uz bijušo autorūpnīcu ЗИЛ, jo tieši tās teritorijā top vērienīgais sporta komplekss.

Juceklis ar nosaukumiem izskaidrojams pavisam vienkārši – kapitālistiskajā pasaulē ir pieņemts, ka tas, kurš maksā, arī lemj, kā saukt to vai citu objektu. Šoreiz ar savām finansiālajām injekcijām palīdzējusi banka ВТБ, un vismaz līdz čempionāta beigām arēnas nosaukums oficiāli tāds arī paliks. Kas notiks pēc tam, to nez vai spēj prognozēt pat visa Leģendu parka kompleksa ģenerāldirektors, viens no savulaik labākajiem PSRS hokeja aizsargiem Aleksejs Kasatonovs. Daudz piesauktās sankcijas, zemās naftas cenas un citas Krievijas ekonomiskās nedienas atstājušas savu iespaidu arī uz šo projektu. Kad novembrī Pasaules Pazinēja komanda viesojās Maskavā, jau bija skaidrs, ka plānotā viesnīcas, kongresu centra un biznesa centra celtniecība iestrēgusi, gaidot labākus laikus, arī solītais ūdens sporta veidu komplekss diez vai līdz maijam būs uzbūvēts. Taču, atceroties Soču olimpiādes pieredzi, nav šaubu, ka ar hokeja čempionātam nepieciešamās infrastruktūras izveidošanu viss būs kārtībā – organizētāji noteikti paspēs gan uzfrišināt arēnas apkaimi, gan ierīkot nepieciešamo autostāvvietu skaitu, gan – pats galvenais – iekārtot Hokeja vēstures muzeju. Plānots, ka vairākos stāvos būs izvietota gan Krievijas (padomju) hokeja slavas zāle, gan visdažādākie ar hokeju saistītie artefakti, būs iespējams par hokeja vēsturi uzzināt gan no arhīvu dokumentiem (pacietīgākajiem), gan visdažādākajiem videomateriāliem. Neatņemama šā muzeja sastāvdaļa būs arī suvenīru veikals.

Lai gan pirms 2006. gada pasaules čempionāta Maskavā tika uzbūvēta sporta arēna Мегаспорт, beidzamajos gados tajā nenotiek nedz hokeja spēles, nedz kādi citi pasākumi, bet vien nebeidzami remonti. Tieši tādēļ nolemts, ka jābūvē mūsdienīga ledus arēna, taču, pārdomājot projektu, radusies doma par sportam veltīta kvartāla celtniecību, stāstīja Парк Легенд ārējo komunikāciju departamenta pārstāve Darja Kostina. Kvartāls top, pateicoties gan valsts atbalstam, gan arī privātajiem investoriem, tādēļ kopējās izmaksas, cik tiek un vēl tiks investēts būvniecībā un pilnveidošanā, viņa nosaukt nevēlējās, taču par ВТБ Ледовый Дворец gan atzina, ka arēnas celtniecībā ieguldīti 4 miljardi Krievijas rubļu (Krievijas mediji vēsta par 4,5 miljardiem).

Šīs arēnas viena no galvenajām priekšrocībām ir tā, ka zem viena jumta slēpjas veseli trīs ledus laukumi: galvenais, kur trenējas un spēles aizvada Maskavas Dinamo, un vēl divas arēnas – viena treniņiem un viena junioru spēlēm. Lielajā arēnā hokeja spēles var vērot 12 100 skatītāju, basketbolu – 13 000, bet boksa mačus vai koncertus – 14 000 cilvēku. Savukārt vienā no mazajām arēnām ir vietas pat 3500 skatītājiem. Pasaules čempionāta laikā tā tiks izmantota treniņiem, bet pati mazākā arēna kalpos kā Mediju centrs, kurā, kā jau tagad var droši apgalvot, aktīvi strādās arī Latvijas žurnālisti, fotogrāfi un videooperatori.

Ērta un pārskatāma

Kopš KHL šīs sezonas sākuma arēna ir Maskavas Dinamo mājvieta, un Pasaules Pazinējam bija tā fantastiskā iespēja iepazīties ar ВТБ Ледовый Дворец pilnā tā krāšņumā, turklāt nevis ļaužu pārpildītā, kā būtu hokeja spēles laikā vai kādas popzvaigznes koncertā, bet Dinamo treniņa laikā. Arēnā valdīja tāds klusums, ka ļoti detalizēti varēja dzirdēt, kā galvenais treneris Harijs Vītoliņš (mūsu ekskursija pa arēnu notika vēl iekams Vītoliņš nebija atlaists no Maskavas Dinamo galvenā trenera amata – aut.) saviem puišiem dod norādījumus. Jā, tas bija varen jauki, jo Harija tik ļoti izkoptajai krievu valodai cauri skanēja mīļais, tuvais latviešu akcents. Jutāmies kā mājās! Cenšoties būt klusi kā pelītes, lai neiztraucētu hokejistiem koncentrēties treniņam, apstaigājām arēnu, vismaz tās daļas, kas būs brīvi pieejamas arī hokeja līdzjutējiem.

Arēna nav ļoti liela, taču ērta. Redzamība ir laba no visu kategoriju sēdvietām. Tikai apmēram pārdesmit sēdvietas ir tādas, no kurām visu laukumu īsti pārredzēt nav vienkārši. Vestibili ir plaši un gaiši, taču ar zemiem griestiem. Tajos izvietotas daudzas ēstuves, bet sliņķiem un tiem, kur kārtīgi ieturējušies, būtiski varētu šķist tas, ka uz augšējiem stāviem nav jākāpj pa trepēm, bet darbojas eskalators.

Diemžēl hokejistu ģērbtuvēs mūsu dāmu delegāciju neielaida (kāda dzimumu diskriminācija!). Taču noskaidrojām, ka ģērbtuves ir deviņas, visas lielas un ērtas. Pati lielākā, protams, Maskavas Dinamo, kurā čempionāta laikā mitināsies Krievijas izlase. Tas nu esot kaut kas – netrūkstot pilnīgi nekā! Gan pirts, gan džakuzi, gan aukstās vannas, gan baļļa. Pēc decembrī notikušā Pirmā kanāla kausa Krievijas izlases hokejistiem nācās atzīt, ka ģērbtuve viņu vājajā sniegumā pavisam noteikti nav vainojama. Kas attiecas uz viesu ģērbtuvēm – arī tās esot labas un plašas, taču, protams, bez tādām ekstrām kā mājiniekiem.

Alus varbūt tiks pārdots tikai fanu zonā

Interesē jau ne tikai ģērbtuve, bet arī citas lietas, piemēram, vai čempionāta laikā būs īpašas vietas pīpmaņiem, vai arēnā būs nopērkams alus, vai neizmetīs ārā buņģierus? Te nu Pasaules Pazinējs saņēma ne visai izsmeļošas atbildes.

“Citu aizliegumu kā to, kuru parasti piemēro IIHF (Starptautiskā hokeja federācija – aut.) nebūs,” paziņoja čempionāta orgkomitejas pārstāve Anna Sergejeva. Tas nozīmē, ka vismaz teorētiski nekādu šķēršļu tam, lai arēnā ienestu bungas, nebūs, atšķirībā no taurītēm un svilpēm, kas jau aizliegtas pulka gadu.

Smēķētājiem būs īpašas smēķētavas, to savukārt apsolīja Kostina. Taču pagaidām ne viena, ne otra dāma nespēja atbildēt uz jautājumu, kā tad īsti būs ar alkoholiskajiem dzērieniem.

“Atbilstoši Krievijas Federācijas likumdošanai alkoholisko dzērienu pārdošana sporta pasākumos un arī sporta objektu tuvumā ir aizliegta. Šobrīd šajā likumā tiek ieviestas izmaiņas un, iespējams, alus pārdošana būs atļauta fanu zonā,” – tā Sergejeva.

Fanu zona, kā jau tas bijis arī iepriekšējos čempionātos – vienā labāk, citā sliktāk –, protams, būs arī 2016. gada čempionāta neatņemama sastāvdaļa. Un, kā pārliecinājās Pasaules Pazinējs, vieta tai būs pietiekami plaša.

Fakti par arēnu

Ledus arēna aizņem 70 000 kvadrātmetru platību

Skatītāju ietiepība hokeja spēļu laikā – 12 100

Adrese: Москва, ул. Автозаводская, вл. 23

Interneta mājaslapa:  http://parklegends.ru/

Tuvākās metro stacijas: Автозаводская, Тульская un Технопарк {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *