PČ hokejā aiz Georga lentītēm nav pamanāms

Diena pirms PČ hokejā sākuma. Maskava. Hokejs tikai uz kaut kādu firmu plakātiem, bet ļoti maz. Vispakārt Georga lentītes. Un nīgri likumsargi. Kuriem bail kaut ko paprasīt. Bet, par visu pēc kārtas. 

Šis rīts iesākās uz pozitīvas nots – kopā ar izlases spēlētājiem vienā lidmašīnā atlidots uz Maskavu, kas jau rīt grasās būt par hokeja galvaspilsētu. Atmosfēra lidmašīnā forša, čaļi dzina jokus, nedaudz paamzierējās ar stjuartēm un saņēma pat trīs apsveikumus no lidmašīnas kapteiņa.

Uz šīs pozitīvās nots arī ierados Maskavā, ar cerību, ka pat gaisā būs jaušams čempionāts. Taču gaisā jaušams tikai 9. maija jeb Uzvaras dienas tuvums. Georga lentītes, plakāti… Nu, jā. OK, respektēsim!

Taču brīdī, kad izkāpu no metro “Avtozavodskaya”, kas pa čempionāta oficiālajā informācijā norādīta kā tuvākā metro pietura arēnai, nevienas norādes, neviena plakāta, nevienas bultiņas!  Arī izejot no metro – absolūti nekā, kas liecinātu, ka kaut kur tuvumā būs hokeja čempionāts.  Īsti kam paprasīt virzienu jau arī nav – likumsargi stāv tik bargu seju, ka taisni bail paliek.

Var jau teikt – neizgulējusies, nīgra, visu negatīvi uztver. Jā, varbūt arī. Bet, kā lai pozitīvi uztver to, ka pirmā nojausma, ka kaut kur blakus ir hokejs, ir tikai pārsimt metrus no arēnas, un arī tikai reklāmās (ne jau čempionāta, bet sponsoru).

Man jau arēnu atrast viegli – laicīgi lejuplādētas kartes un arī iepriekš jau tur būts. Bet, ko darīt cilvēkam, kurš krieviski lāgā nemāt izteikties un absolūti apjūk lielpilsētā? Cerams, ka šonakt metro un uz ielām notiks milzu rosība, lai jau rīt būtu čempionāta gaisotne… Starp citu, par norāžu un hokeja gaisotnes trūkumu pārsteigta nebiju es viena – tikpat par to brīnījs arī Šveices kolēģi, kuri nekādi nesaprata – kā tā var!

Labi, arī tas štrunts. Nākamais pārsteigums – pie ieejas tur, kur būs fanu zona, stāv arī nikna izskata likumsargs. Pieeju pie vārtiņiem, lai pajautātu, kur ir akreditācijas centrs, kad pēkšņi ļooooti bargā balsī atskan: “Passport”! Un pēc brīža: “Sumku! Otkroite!” Sabijos. Laikam kaut kā mazliet tomēr ir pierasts, ka palūdz uzrādīt pasi vai kaut kā tā. Jā, protams, likumsargam ir tiesības pajautāt personu apliecinošu dokumentu, taču šādā tonī, atvainojiet, var pat bērnu piebaidīt.

Labi, varbūt man tikai tā šķita, un rīt fanus pie arēnas sagaidīs jauki, smaidīgi un pieklājīgi likumsargi, kuri zinās arī kādu vārdu citās valodās, ne tikai krievu mēlē. Vēl taču līdz čempionātam laiks! Un vispār, ko es varu piesieties Maskavai, kas jau slēgusi lērumu ielas (gājējiem arī nedrīkst tur pārvietoties), droši vien, gatavojoties 9. maija svētkiem un parādei. Jā, arī pie kādas slēgtās ielas kāds likumsargs man lika uzrādīt pasi, paskatījās, un teica: “Zavtra pridjosh”. Iemesli, protams, netika izskaidroti. Taisnības labad jāteic, ka nemaz neplijos virsū ar jautājumiem, kas un kāpēc. Mani interesēja tikai viens, vai 12. maijā, kad paredzēts latviešu kuģītis, izeja uz krastmalu būs vaļā. Saņēmu apstiprinošu atbildi. 

Gan jau viss būs kārtībā! Tikai jāpacenšas sevi pieradināt pie domas, ka šeit tomēr ir mazliet savādāk. Starp citu, esot iepriekšējās reizes Krievijā, šādu attieksmi nejutu. Varbūt man vienkārši nepaveicās. Varbūt trāpījos nepareizajā laikā nepareizajā vietā. Lai gan… pie arēnas… kas tur tik nepareizs pirms čempionāta?

Būs jau viss labi! Vismaz laiks tiešām paliks siltāks, rīt atbrauks fani, un tad jau būs foršāk!

Jā, starp citu, tie, kuri atlidos uz Maskavu, esiet gatavi, ka tur jau dežūrē TV desants, kas uzreiz gribēs zināt domas par čempionātu un Maskavu. Neprovocējiet. It sevišķi, ja Maskavā tik vien kā lidosta un robežsargi redzēti.

P.S. Nav jau viss tik briesmīgi. Viesnīcā personāls pagaidām vēl smaidīgs un atsaucīgs. Arī veikalā. Taču lētais šņabis, kas iepriekš maksāja 185 rubļus, gan no veikalu plauktiem pazudis. 

Un vēl, speciāli nebildēju 9. maija plakātus. Negribējās. Bet te attēlā ir vieta, kas jau rīt mudžēs no faniem. Proti, arēna ir aiz šīm divām ēkām… {jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *