1. septembris klāt – lielais hokejs!

Tā diena ir klāt – 1. septembris. Protams, skolnieku vecākiem šis datums asociējas ar bezgalīgi gara mācību gada sākumu, bet sporta draugiem ar pavisam ko citu – sākas olimpiskās kvalifikācijas turnīrs!

Ne bez intrigas sagaidām šo turnīru. Pirmkārt, treneru maiņa. Šoreiz lieki tirzāt, kam taisnība, un kam ne, bet fakts paliek fakts – Leonīdu Beresņevu, uz kuru kā galveno izlases treneri liela daļa fanu raudzījās ar lielu skepsi vēl pavasarī, ir nomainījis Haralds Vasiļjevs – cilvēks, kura vadībā 2000. gada čempionātā Latvijas hokeja valstsvienība uzveica zvaigžņoto Krievijas izlasi, kā arī izcīnīja ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm Soltleiksitijā. Vai varam gaidīt no Vasiļjeva brīnumus arī tagad? Bet, kādēļ gan ne? Tas taču būtu muļķīgi norakt uzreiz visas cerības un teikt, ka nekā nebūs, jo izlase aizvadījusi tik īsu sagatavošanās procesu, nospēlēta tikai vienai pārbaudes spēle… Nekā nebija, mums ir jātic, jo tāpēc jau mēs esam līdzjutēji!

Priecē tas, ka mums ir spēcīgs un pieredzējis sastāvs. Prieks, ka izlases sastāvā pē ilgāka laika redzēsim uzbrucēju Mārtiņu Karsumu, aizsargu Oskaru Bārtuli. Atgriezies ir arī Arvīds Reķis. Visi trīs mūsu spēcīgākie vārtsargi ir piekrituši palīdzēt izlasei – gan Edgars Masaļskis, gan Kristers Gudļevskis, gan Elvis Merzļikins. Būs labi! Gribas ticēt, ka tiešām būs labi!

Lielais mērķis ir viens – tikt pie vienīgās olimpiskās ceļazīmes. Bet, lai sasniegto lielo mērķi, soli pa solīti jāsasniedz mazie. Jāsāk 1. septembrī ar uzvaru pār Austriju, 2. septembrī jāuzveic Japāna, bet 4. septembrī jābūt gataviem uz Vācijas ofensīvu.

Lai puišiem izdotos sasniegt šos mērķus, ir nepieciešams sestais laukuma spēlētājs – līdzjutēji. Ir jādzen mūsējie uz priekšu, it īpaši jau arī tāpēc, ka Rīgā noteikti ir ieradušies gan Vācijas, gan Austrijas līdzjutēji! Arī Latvijas izlases līdzjutēju pulkam brauc papildspēki – latvieši, kas pašlaik mājo citās zemēs. Attaisnojuma nav – ja esi vesels un pietiek naudas biļetei, ir jānāk uz arēnu. Tiekamies!

Par lielu Latviju!{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *