Izlozēs, kur EuroBasket 2017 priekšsacīkstes aizvadīs Latvijas basketbolisti

Jau rīt, 22. novembrī plkst. 17 Stambulā sāksies 2017. gada Eiropas basketbola čempionāta finālturnīra izloze. Tas arī uzzināsim, kas būs mūsu basketbola izlases pretinieki.

EuroBasket2017 risināsies no 31. augusta līdz 17. septembrim. Priekšsacīkstes notiks Helsinkos (Somija), Klužā-Napokā (Rumānija), Stambulā (Turcija) un Telavivā (Izraēla), izslēgšanas turnīrs risināsies Stambulā.

Latvijas EuroBasket2015 izcīnīja astoto vietu, uz ir nokļuvusi izlozes otrajā grozā. Šoreiz mūsu komandai ir pilnīgi vienādas iespējas nokļūt Helsinku, Klužas-Napokas, Stamulas un Telavivas grupās, jo neviena no 2. groza komandām nav izraudzīta kā rīkotājvalsts partnere – visu četru sadalījumu izšķirs aklā izloze.

Kā jau pēdējos turnīros ierasts, FIBA visas komandas grozos sadalījusi saskaņā ar iepriekšējos turnīros – EuroBasket2015, olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā un EuroBasket2017 kvalifikācijas turnīrā – sasniegtajiem rezultātiem. 1. un 2.grozā EuroBasket2015 labākās astoņas komandas, 3.grozā EuroBasket2015 devītā komanda Horvātija, kā arī vēl trīs vienības, kuras 2015. gadā zaudēja astotdaļfinālā, bet bija atbrīvotas no EuroBasket2017 kvalifikācijas spēlēm kā finālturnīra rīkotājas. Tālākajos grozos komandas sarindotas saskaņā ar kvalifikācijas turnīrā sasniegto bilanci, bet rangu tabulu noslēdz viena grupas turnīra rīkotāja Rumānija, kas 2015. gadā palika ārpus finālturnīra.

Izlozes gaitā katrai no četrām priekšsacīkšu grupā tiks piešķirts savs burts, tā iezīmējot arī komandu iespējamos ceļus izslēgšanas turnīrā. Proti, astotdaļfinālā savā starpā cīnīsies A un B, kā arī C un D kvartetu vienības. Ceturtdaļfināla pāri gan varēs veidoties no visdažādākajām grupu kombinācijām. 

Trešajā grozā iekļautas trīs rīkotājvalstu komandas (Izraēla, Turcija un Somija) tātad ceturtajai vienībai – Horvātijas izlasei – nav cita ceļa, kā vien uz Rumānijas pilsētā Klužā-Napokā paredzēto grupas turnīru. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *