Latviešu protestus Vinterbergā pamana vācieši, Latvijas mediji ignorē

Nupat Vinterbergā notikušais Eiropas čempionāts skeletonā, kurā pēc pieticīga sezonas sākuma atkal triumfēja brāļi Dukuri, ledus renes sporta pasaulē atmiņā paliks ar vēl kādu latviešu izgājienu. Šoreiz uzmanību sev piesaistījuši Latvijas līdzjutēji, kuri Eiropas čempionāta laikā sarīkojuši nelielu piketu!

Pirmo reizi starptautiskās skeletona sacensībās pamanīts pikets, kurā aicināts atņemt Krievijas skeletonistam Aleksandram Tretjakovam Soču Olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu.

Plakātā, kas tika izritināts izšķirošo braucienu laikā, vācu valodā rakstīts “Soči 2014. Kur ir mūsu zelts”, kam seko latīņu burtiem uzraksts krievu valodā “atdodiet mūsu zeltu”. Plakāts tika izritināts pēc tam, kad starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija atcēla aizliegumu olimpiskajam čempionam Tretjakovam piedalīties skeletona sacensībās.

Zīmīgi, ka šo plakātu par ļoti pamanīja vācu mediji, taču skeletona sacensību pārraidēs to manīt nevarēja. Kā novēroja viens no plakāta autoriem Zintis Varts, televīzijas operatori izvairījušies filmēt to vietu, kur pulcējušies protestējošie latvieši pat brīdī, kad tur garām devušies skeletonisti.

Taču plakātu pamanījuši gan paši brāļi Martins un Tomass Dukuri, gan arī viņu tēvs un treneris Dainis Dukurs. “Dainis priecājās,” pastāstīja Zintis.

Zintis zināja stāstīt, ka pie skeletonistu fiziskās sagatavotības trenera Mihaila Arhipova pienācis klāt Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (ISBF) pārstāvis, kurš teicis, ko tie latvieši tur darot, un bijis neizpratnē par notiekošo.

 

Atgādināsim, ka Martins Dukurs Sočos palika otrais pēc krievu sportista Tretjakova. Savukārt Olimpiskā čempiona vārds vēlāk parādījies to sportistu sarakstos, kuru dopinga analīžu rezultāti raisa aizdomas. 

Diskvalifikāciju Starptautiskā Bobsleja un Skeletona federācija pret četri Krievijas skeletonistiem atcēla pierādījumu trūkumu dēļ. Šis lēmums Tretjakovam un viņa tautiešiem ļāva atgriezties starptautisko skeletona sacensību apritē.

Foto: Zinta Varta arhīvs, ekrānšāviņš no focus.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *