Alkohola lietošanas, smēķēšanas un trokšņošanas ierobežojumi Ķelnē

Atšķirībā no hokejistiem, līdzjutēji uz pasaules čempionātu dodas atpūsties, un atpūta bieži vien ietver gan burziņus ar sīvā lietošanu, gan skaļāku uzvedību nekā ikdienā. Lai šādi pasākumi nebeigtos ar nepatikšanām, jāievēro vietējā likumdošana.

Alkoholisko dzērienu cienītājiem Ķelne var likties gluži kā paradīze. Atšķirībā no Latvijas, kur valda strikti tirdzniecības ierobežojumi, pilsētā pie Reinas īsi pirms plkst. 22.00 neredzēsiet satrauktus ļaudis, kuri steidz uz vietējo lielveikalu. Grādīgos dzērienus iespējams iegādāties augu diennakti, ja vien, protams, to paredz tirdzniecības vietas darbalaiks. Klasiskais glābiņš šādos gadījumos ir degvielas uzpildes stacijas, taču līdz pusnaktij mēdz darboties arī daudzie kioski, kas vāciski saucas tieši tāpat – KIOSK. Kā izdevās novērot Neumarkt rajonā, piektdienu un sestdienu vakaros tie ir atvērti arī krietni pēc pusnakts, jo no tuvējiem jauniešu iecienītajiem bāriem uzpildīties uz lētākajiem kioskiem dodas īstas uzdzīvotāju straumes.

Jāpiebilst, ka Vācijā alu un vīnu, arī dzirkstošo vīnu, drīkst pirkt jau no 16 gadu vecuma, bet stiprākus alkoholiskos dzērienus – no 18 gadu vecuma. Nav striktu ierobežojumu arī alkoholisko dzērienu lietošanai uz ielas – tas ir atļauts, ja vien ar to nav saistītas nekārtības, kā, piemēram, citu cilvēku apdraudēšana, viņu traucēšana un pudeļu sišana vai atstāšana uz ielas. Mēģinājumi kaut kur citur iegādāto alkohola pudeli iztukšot pie vasaras kafejnīcas galdiņa gan tiek pieklājīgi, taču stingri apcirsti pašā saknē. Taču, kā novēroja sportadraugiem.lv, jaunieši (šķiet, tūristi no Anglijas) savu papīra turzā paslēpto viskiju pavisam mierīgi iztukšoja uz netālu esošā soliņa, un policijas patruļa par viņiem nekādu interesi neizrādīja.

Tiesa gan, aizliegums ir spēkā uz pudeles cilāšanu sabiedriskajā transportā – par to sods ir 40 eiro.

Smēķētājus Vācijā pieskata mazliet vairāk. Aizliegts smēķēt: valsts iestādēs, medicīnas iestādēs un sociālo pakalpojumu sniegšanas vietās, sporta bāzēs, kultūras un atpūtas vietās, lidostās, restorānos, tirdzniecības centros un iepirkšanās vietās. Ja smēķēšanas ierobežojumi tiks pārkāpti, tad likumsargi var izteikt brīdinājumu, kā arī uzlikt naudas sodu līdz 35 eiro.

Te gan vietā piebilst, ka daudz lielāki sodi sagaida nevis pašus smēķētājus, bet iestāžu īpašniekus, piemēram, restorānu vai veikalu saimniekus, kuriem par šādām nebūšanām var uzlikt 200 eiro sodu, ja pārkāpums fiksēts pirmo reizi, bet 2500 eiro liela soda nauda būs maksājama, ja fiksēts jau piektais pārkāpums.

Par trokšņošanu nakts laikā, proti, no plkst. 22.00 līdz 6.00 gan var sanākt nepatikšanas, bet vairāk tas attiecas un dzīvokļiem un dzīvojamiem rajoniem. Krogiem, protams, ir attiecīgas licences, taču var gadīties situācija, kad kāds pilsonis naktī izsauc policiju, ja kādā krogā ir daudz skaļāk nekā parasts. Vai arī kad kroga apmeklētāji trokšņo uz ielas pie kroga durvīm, kur tas nav paredzēts. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *