Brauciens uz PČ hokejā 2017. gadā izmaksā tikai nedaudz dārgāk kā 2001. gadā

Ķelne dārga, Ķelne dārga… Bet, vai zināt, ka tālajā 2001. gadā, kad iepriekšējo reizi Latvijas hokeja izlases Pasaules čempionāta spēles aizvadīja Ķelnē, cenas braucienam uz Pasaules čempionātu bija ļoti tuvu tām cenām, kādas ir šobrīd? Lai gan ir bijusi inflācija, krīzes un visādas citādas ligas un laimes stāsti.

Lūk, ko rakstīja Dienas Bizness rakstīja 2001. gada pavasarī: “Vietējās tūrisma firmas, kā arī minētais hokeja fanu klubs hokeja līdzjutējiem piedāvā uz Ķelni doties gan ar autobusu, gan lidmašīnu. Tūrisma operatori ir izstrādājuši īpašu ceļojuma paketi, kurā ietilpst ceļojuma izmaksas dzīvošana viesnīcā ar brokastīm un apdrošināšana. Ja hokeja līdzjutēji izvēlēsies uz Ķelni lidot, tad viņiem jārēķinās ar apmēram 420 Ls, ja braukt ar autobusu, – sākot no 135 Ls.”

Savukārt par spēļu biļetēm uz čempionātu, Dienas Bizness izpētīja, ka tālajā 2001. gadā lētākās biļetes, ja tās pērk Rīgā, maksājušas 11 latus, bet dārgākās 31 latu.

Nu, lūk, ja salīdzinām tos pašus grupu braucienus. Jā, protams, ir palikusi dārgāka degviela, arī autobusu īre un cilvēku darbs. Šobrīd par 135 latiem jeb 195 eiro ar autobusu var labākajā gadījumā aizbraukt dažu dienu ekskursijā uz Poliju vai Čehiju. Vācija tomēr būs dārgāka, bet lidojumi…

Ja 2001. gadā brauciens grupā ar lidojumu maksāja 420 latus jeb apmēram 600 eiro, turklāt bez biļetēm, tad šobrīd grupas braucienā var doties pat par mazākām naudiņām, turklāt ar cenā jau iekļautām spēļu biļetēm! Tātad, šajos 16 gados kaut kas vismaz ir kļuvis lētāks!

Atkal jau par spēļu biļetēm. Šobrīd lētākās biļetes maksā 19 eiro jeb, pārvēršot latos – 13,35 lati. Sadārdzinājums niecīgs. Savukārt dārgākās šobrīd maksā 59 eiro jeb nepilnus 42 latus. Līdz ar to varam droši apgalvot, ka, salīdzinājumā ar 2001. gadu, biļešu cenas ir kļuvušas tikai nedaudz augstākas.

Un tagad nedaudz salīdzināsim vidējās algas. Proti, 2001. gadā medijos publicētā informācija liecina, ka tolaik vidējā alga Latvijā bijusi 248 dolāri pirms nodokļu nomaksas. Savukārt šobrīd vidējā alga Latvijā, ja ticam statistikas datiem, ir 854 eiro pirms nodokļu nomaksas. Tiesa gan, ar vidējo algu ir tāpat kā ar vidējo temperatūru pilsētas slimnīcā… vienam 40 grādi, citam 35…. Taču fakts paliek neapstrīdams – izmaksas braucienam uz pasaules čempionātu Ķelnē nav augušas tādos tempos, kā algas. {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *