Kas jāņem vērā autovadītājiem ceļā uz Ķelni

Ja ir laba draugu kompānija, iespējams, lētākais un labākais veids, kā nokļūt Ķelnē, ir paša spēkrats. Taču autovadītājiem jāņem vērā vietējā likumdošana. Arī tas, ka bez speciālas uzlīmes auto priekšējā vējstiklā pilsētās iebraukt ir aizliegts.

UMWELT ZONE Ķelnē

Kopš 2014. gada 1. jūlija iebraukšanai Ķelnes centrā ar zemas emisijas transportlīdzekļiem nepieciešama zaļā uzlīme, kas maksā 19,90 eiro (der visām Vācijas Umwelt Zone). To var iepriekš iegādāties internetā: umweltplakette.org/umweltplakette-kaufen/ 

Savukārt, ja zaļo uzlīmi neplānojat iegādāties iepriekš, tad izmaksas uz vietas ir 5 līdz 20 eiro, bet galvenokārt cenu nosaka Vācijas auto reģistrācijas birojos, tehniskās apskates vietās (TÜV), jo šajās vietās automašīnām tiek veikta pastiprināta pārbaude.

Naudas sods par iebraukšanu Umwelt Zone bez zaļās kartes ir līdz 80 eiro, sods tiek piemērots arī tad, ja zaļā uzlīme ir izbalējusi un nav salasāma, jo transportlīdzekļa īpašnieks ir atbildīgs par tās stāvokli un atrašanos pie transportlīdzekļa vējstikla.

Ķelnes zaļās zonas karte: stadt-koeln.de/mediaasset/content/pdf57/karte_umweltzone_erweiterung_2012.pdf  

Vācijas ceļu satiksmes noteikumi nedaudz atšķiras no tiem, kas ir Latvijā. Būtiski iegaumēt atšķirīgās ceļazīmes un ievērot stāvēšanas ierobežojumus. Stāvēt aizliegts:

– 15 metrus uz abām pusēm no autobusa vai tramvaja pieturas

– 50 metrus no zīmes uz abām pusēm ārpus apdzīvotām vietām un piecus metrus uz abām pusēm apdzīvotās vietās.

Vācijas ceļazīmes: gettingaroundgermany.info/regeln.shtml 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *