2021MinskaRiga – būs prieki vai aizvainojuma asaras?

Pirmdiena. Jauna darba nedēļa, kas sākās ar apsveikumiem no Baltkrievu kolēģiem – apsveicam, ceram sadarboties. Runa ir par 2021. gada čempionātu Minskā un Rīgā. Protams, ka tas ir jauki, bet raisa uz pārdomām.

Neviltots prieks par to, ka 2021. gada čempionāts norisināsies arī Rīgā. Esam pelnījuši hokeja festivālu pie sevis, turklāt, mēs taču mīlam hokeju. Bet šai svētku sajūtai ir arī otra puse. Proti, vai tiešām visi hokeja līdzjutēji, no kuriem daudzi krāj naudu pat gadu, lai dotos uz hokeja čempionātu, tiešām redzēs čempionātu arī Rīgā, kur “Arēna Rīga” ietilpība ir mazliet virs 10 tūkstošiem skatītāju vietu.

10 000 nav daudz, it īpaši, ja zinām, ka daļa sēdvietu aiziet komandām, daļa – sponsoriem un IIHF vajadzībām, kā arī plašsaziņas līdzekļiem. Realitātē tirdzniecībā nonāks maksimums 8000 biļešu. Turklāt kaut kas taču jāatstāj arī Rīgas viesiem – citu komandu atbalstītājiem. Pie optimistiskākā scenārija. Bet hokeja līdzjutēju, kuri dodas atbalstīt izlasi čempionātos, ir krietni vairāk. Tajā pašā Minskā 2014. gadā vismaz vienu spēli klātienē redzēja ap 11-14 tūkstošiem skatītāju, Ķelnē noteikti arī kopumā nebija mazāk kā 8000 līdzjutēju. Skaidrs, ,ka to cilvēku skaits, kas gribēs Rīgā redzēt čempionātu, būs vēl krietni vairāk. Tātad – pieprasījums noteikti pārsniegs piedāvājumu, kas ļaus pacelt biļešu cenas un zelt un plaukt biļešu pārpircēju biznesam.

Ja atceramies tālo 2006. gadu, tāda situācija arī izveidojās. Jā, kas gribēja, tika uz hokeju, bet, diemžēl, ne uz Latvijas izlases spēlēm.

Vēl viena nianse – vai Rīga izturēs gaidāmās naudas plūsmas pārbaudījumu? 2006. gads liecināja, ka nē. Cenas pacēla visam, ne tikai alum un viesnīcām, bet arī ēdienam un pakalpojumiem. Un naktsmītnes tiešām izmaksāja tik dārgi, ka, piemēram, čehi uz Rīgu devās ar līgumreisiem un pēc spēlēm pēc tam lidoja uzreiz atpakaļ, bet somi nakšņoja Igaunijā, jo tā lētāk.

Tad nu jaunajai Latvijas Hokeja federācijas (LHF) vadībai būs uzdevums – domāt, kā lai nodrošina, ka uz Latvijas izlases spēlēm tiek arī tie fani, kas ik gadu atbalsta savējos. Jo galu galā, tas taču arī bija viens no galvenajiem argumentiem, kādēļ zaļā gaisma Rīgai un Minskai – šajās valstīs mīl hokeju! Un būtu dīvaini, ja hokeja mīļi savā valstī čempionātu skatītos pie TV ekrāniem, nevis arēnā.

Katrā ziņā esot Ķelnē aprunājāmies ar hokeja faniem. Viņi būtu priecīgi, ja Latvijas izlase spēlētu Minskā, nevis Rīgā – daudz lielākas iespējas būs tikt pie biļetēm, jo bažas raisītu tikai spēles pret mājiniekiem un krieviem.

Bet cerēsim, ka jaunā LHF vadība izdomās risinājumus, lai pēc trim gadiem hokeja līdzjutēji varētu atplaukt smaidā, nevis noraust aizvainojuma asaras.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *