Ķelne 2017 – izcils izlases sniegums un organizatoriskas neizdarības

Vēl mazliet, un tiks sadalītas šā gada čempionāta medaļas. Latvija palika 10. vietā. Vilšanās? Jā, varbūt par vietu, jo izlase rādīja tiešām labu sniegumu, interesantas spēles. Visas spēles bija labas, ne par vienu nebija vilšanās. Ja nu vienīgi par rezultātu un dažu labu tiesnešu maigi sakot jocīgajiem lēmumiem.

Tagad, kad gandrīz visi latvieši ir atgriezušies mājās, varam atskatīties uz čempionātu. Un Ķelni. Uz to, kā mums gāja.
Jautājums, uz kuru visi meklē atbildes – cik latviešu bija Ķelnē? Domājams, ka neviens kopējo ciparu nepateiks, it sevišķi tāpēc, ka uz dažām labām spēlēm Latvijas fanu kreklos bija tērpušies gan vācieši, gan krievi. Taču aptuvenās aplēses liecina, ka mazāk par astoņiem tūkstošiem, kas redzēja kaut vienu izlases spēli, Ķelnē nebija. Lielākais daudzums Latvijas izlases atbalstītāju bija pirmajās divās spēlēm – apmēram četri līdz pieci tūkstoši. Tad liela daļa devās mājās. Uz Latvija – Itālija spēli klāt bija papildspēki ar mūziķiem Normundu Jakušonoku un Valdi Blaubuku priekšgalā.
Lielākā daļa Latvijas līdzjutēju Ķelni pameta 13. maijā pēc Latvija – ASV spēles. Spēlēs pret Krieviju un Vāciju bijām mazākumā, ļoti ievērojamā mazākumā. Bet vismaz daži simti, ja ne tūkstotis, bijām.
Šoreiz ļoti izteikti varēja manīt Vācijā un Nīderlandē dzīvojošo latviešu klātbūtni. Daži no viņiem bija klāt tikai vienā no spēlēm. Citi atbalstīja Latviju visās spēlēs. Un skaidri zinu, ka daudziem ir “āķis lūpā”, lai arī nākamgad būtu fanu rindās Dānijā. Jā, neaizmirsīsim, ka Dānijā arī dzīvo visai kupls skaits latviešu.
Protams, pamanāmi bija arī latvieši no Īrijas, Lielbritānijas, Zviedrijas un Norvēģijas. Viņu skaits ar katru gadu aizvien vairāk pieaug. Varbūt tas tāds nevājš mājiens, ka integrācijas, reemigrācijas un nez kādi vēl pasaules latviešus vienojoši plāni, kuriem tiek tērēti miljoni, ir tāds nieks vien, salīdzinot ar to, ko dara paši latvieši, atbalstot savus hokejistus čempionāta laikā? Tas tā, viela pārdomām budžeta dalītājiem…
Šajā čempionātā neiztikām arī bez vilšanās. Pirmkārt, fanu zona. Var teikt, ka tās nemaz nebija. Tās pāris būdiņas ar desām un alu, kā arī suvenīru veikals noteikti nebija tas, pie kā esam pieraduši. Nožēlojami.
Otrkārt, Vācija, kurā ik pa brīdim kaut kas tiek uzlaists gaisā, bet arēnā drošības pasākumi noteikti bija vājākie kopš 2008. gada, kad čempionāts notika Kanādā. Protams, faniem tas tikai par labu, jo dažkārt pat somas lāgā nepārbaudīja, un iekļūšana arēnā reti kad prasīja vairāk par piecām minūtēm, bet tik un tā mazliet dīvaini.
Treškārt, biļešu tirdzniecības politika. Vinnētāji bija tie, kas nopirka biļetes stāvvietās jau laikus. Jo uz dažām spēlēm, piemēram, Latvija – Amerika vai Latvija – Krievija, nemaz nerunājot par Latvija – Vācija, pirms spēles kasēs varēja nopirkt tikai dārgās biļetes, un arī ne uz visām spēlēm.
Ceturtkārt, sen nebija dzirdēts par tik daudz nepatikšanām ar dzīvokļa īrēm. Ne viens vien latvietis, samaksājis jau iepriekš pilnu apmaksu par dzīvokli Ķelnē, gala beigās palika uz ielas. Bet viesnīcas čempionāta laikā bija pārpildītas. Galu galā jau neviens bez jumta virs galvas nepalika, bet viela pārdomām noteikti ir.
Piektkārt, tikai fani kreklos radīja sapratni, ka Ķelnē notiek Pasaules čempionāts hokejā. Tikvien kā daži plakāti uz autobusa pieturām un oficiālajām viesnīcām, bet vairāk pilnīgi nekas neliecināja, ka te notiek svarīgākais hokeja turnīrs.
Jā, un laikam jau pienācis laiks uzrakstīt arī par to, kādās ķezās ir iekūlušies līdzjutēji. Par nelaimi žurnālistiem, kas visu laiku gaidīja, kas tad ir noticis, jāatzīst, ka fani ir uzvedušies apbrīnojami labi. Lielākās ķezas ir bijušas aizmirstas mantas, pazaudētas saulesbrilles, viesnīcā uz grīdas izliets alkohols, kura satīrīšana izmaksāja simtos eiro… Pa lielam tas arī viss. Vismaz par nopietnām likstām informāciju saņēmuši neesam.
Lai arī kā, čempionāts Ķelnē paliks ļoti labā atmiņā. Galvenokārt jau pateicoties ļoti labajam izlases sniegumam! Tiekamies nākamgad Dānijā!

Teksta autors: Ludmila Glazunova

Foto autors: Baiba Blomniece

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *