ESTA noformēšana – neuzķerties uz dārgiem starpniekiem

Daži no mūsu lasītājiem, kuri arīdzan pošas uz Ņujorku, lai 2. janvārī klātienē skatītu Ņujorkas “Knicks” un Sanantonio “Spurs” spēli, ir “uzķērušies” uz visai savdabīgu “āķi”, mēģinot nokārtot ESTA, jeb ceļošanas atļauju, kas ļauj iebraukt un uzturēties ASV līdz pat 90 dienām.

Lai tiktu pie ESTA, ir jāaizpilda gana plaša forma un jācer sagaidīt pozitīva atbilde, kas parasti atnāk dažu minūšu laikā, bet maksimāli var aizņemt 72 stundas. Šajā formā ir jānorāda daudz lietas – ne tikai dzīvesvieta un darbavieta, bet arī tas, vai esat kādreiz bijis krimināli sodīts, palīdzējis kādam nelegāli ieceļot ASV un vēl virkne dažādu jautājumu. Protams, ja ir bijusi sodāmība, tad ESTA saņemt nav iespēju.

Šis pasākums, kā ESTA saņemšana, maksā 14 ASV dolārus, un ne centa vairāk. Taču, ko dara cilvēks? Uzticas meklētājam “google”, kur kā pirmā izlec mājaslapa esta.lv, kas vēlāk aizved uz kādas Gibraltārā reģistrētas firmas mājaslapu, kas piedāvā to pašu ESTA formu, tikai maksa tiek prasīta 84 USD apmērā. Un šī lapa nav vienīgā.

Lai neuzķertos uz šādu āķi, lūdzam vērst visu NBA un NHL līdzjutēju, kuri pošas uz spēlēm, uzmanību, un aizpildīt oficiālo formu, kas atrodama šeit – https://esta.cbp.dhs.gov/esta/.

Ja nu tomēr neesat pārliecināts, ka mākat visu pareizi atbildēt, droši varat vērsties “Travel Art LV” – Graudu iela 68, vai arī zvanot pa tālruni 27717555. Atgādinām, ka vēl palikušas brīvas vietas braucienam uz Ņujorku, lai klātienē redzētu Ņujorkas “Knicks” un Sanantonio “Spurs” spēli 2. janvārī – Kristaps Porziņģis pret Dāvi Bertānu. Izbraucam 31. decembrī, atgriežamies 4. janvārī, dzīvosim 4* viesnīcā Manhetenā, netālu no Taimskvēra. Cena 1450 EUR. Plašāka informācija šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *