Ja Kanāriju salās izvēlētos gada latvieti, tas būtu Porziņģis

“Par Latviju es zinu tikai trīs lietas – Rīga, Porziņģis un Tu,” šāda bija mana pirmā saskarsme tik tālajā un siltajā Tenerifē ar Migelu no Galīcijas. Un viņš nebūt nebija vienīgais, kurš atvaļinājuma laikā Latviju pieminēja tieši sporta sakarā.

Ja spāņiem (labi, Kanāriju salās dzīvojošajiem) būtu jāizvēlas gada latvietis, viņi viennozīmīgi nobalsotu par Porziņģi. Un ne jau tādēļ, ka viņš ir spēlējis Spānijā (izrādās, daudziem, kas sevi dēvē par basketbola lietpratējiem, tas bija milzīgs pārsteigums), bet gan dēļ savas spēles gan NBA Ņujorkas “Knicks” vienībā, gan Eiropas basketbola čempionātā Stambulā.

“Redzēsim, kā Kristaps spēs sevi parādīt pēc Karmelo Entonija aizmainīšanas,” pauda arī tenerifietis Alehandro, kurš, kā izrādās, visai aktīvi seko līdzi vairāk NBA spēlēm, nekā Spānijas basketbolam.

Otrais latvietis kanārijiešu balsojumā noteikti būtu Dāvis Bertāns. Tiesa gan, lai arī cik labi pazītu basketbolu, aptaujātie “eksperti – amatieri” nedaudz brīžiem apjuka, īsti nesaprotot, ka mums ir divi D. Bertāni – viens, kas spēlē Sanantonio “Spurs” un vārdā ir Dāvis, un Dairis, kurš spēlē Eiropā. Bet jebkurā gadījumā, Bertāns Spānijā tika pieminēts sarunā ne ar vienu vien cilvēku, tiesa gan, ne tika daudz kā Porziņģis, kurš nu jau kļuvis par sinonīmu Latvijai.

Nez, kurš varētu būt trešais latvietis, kura vārds ne reizi vien tika locīts sarunāt? “Jūs esat laimīgi, jums ir savs hokeja dievs,” tā atzina vīri, kurus satikām īru krodziņā. Protams, tie nebija spāņi, jo spāņiem par hokeju īsti nav nekādas nojēgas. Arī īri ne (lai gan sākotnēji centās par tādiem izlikties), jo viņu valstī pēdējo ledus halli padarīja par nederīgu lietošanai jau pirms daudziem gadiem, bet gan šveicieši, un tieši no itāļu puses.

Lai gan, divas nedēļas uzturoties Fuerteventurā un Tenerifē, ar dažādiem cilvēkiem tika izrunātas dažādas tēmas, ieskaitot Katalonijas vēlmi atdalīties, ekonomisko situāciju pasaulē, netaisnīgo nodokļu sistēmu, mūziku, mākslu un vēl daudzas lietas, ar Latviju tika asociēti tikai un vienīgi sportisti – Porziņģis, Bertāns un Merzļikins. Jā, un vēl pieminēta arī Aļona Ostapenko, pareizāk sakot, latviešu jaunā tenisiste ar grūtu uzvārdu (nācās nākt talkā), kas uzvarējusi Francijas atklātajā čempionātā, bet tomēr nav tik laba, kā Garvinja Mugurusa (tikai spāņu viedoklis).

Zīmīgi, ka neviens no pašpasludinātajiem sporta ekspertiem neko nebija dzirdējis par latvieti Anžeju Pasečņiku, kas turpat vien Kanāriju salās, Grankanārijā vien spēlē. Var jau būt, ka vietējais basketbols nav tādā cieņā. Nez, mēs daudz zinām LBL leģionārus? Nu, ja tā objektīvi paskatās…

Skatīsimies, ko par gada latvieti ārzemnieki pasludinātu nākamgad? Nez kāpēc ir dziļas aizdomas, ka neviens tā arī nemācēs nosaukt nedz politiķus, nedz māksliniekus. Skumji, bet fakts. Un tai pat laikā ļoti priecīgi, ka Latviju zina un atpazīst, un apbrīno par mūsu sporta talantiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *