Bermudu trijstūris – Herninga

Tā nevar būt, jo tā nevar būt – saka daudzi, meklējot naktsmītnes Herningā vai tās tiešā tuvumā. Proti, kartē izskatās, ka ap Herningu izveidojies teju vai melnais caurums, kurā vakantu naktsmītņu nav. Bet tik traki jau tā situācija arī nav.

Pasaules čempionāts hokejā risināsies divās pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Šķistu jau, kāpēc gan tas gods jādod tādai nelielai pilsētiņai, kura pēc Latvijas mērogiem būtu samērojama ar Kuldīgu vai Cēsīm? Bet, kāpēc gan ne? Iespējams, ka cēsinieki un kuldīdznieki arī būtu priecīgi, ja tāda mēroga sporta pasākums notiktu tieši viņu pilsētā. Tiesa gan, neviena no Latvijas pilsētām nevar lepoties ar tādu skaitu Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem kā Herninga. Kā stāsta Pasaules čempionāta hokejā orgkomitejas vadītājs Envers Hansens, tieši Herningā izauguši un savas sportiskās gaitas sākuši septiņi dāņu NHL hokejisti. Vispār šī ir Dānijas hokeja galvaspilsēta (starp citu, hokejs Dānijas kontinentālajā daļā ir pat ļoti populārs). Un tieši tāpēc čempionātam izvēlēta šī pilsēta, un tieši tādēļ tur spēlēs arī pati Dānijas izlase.

Lai gan Herningā ir arī izstāžu centrs, tur ir diezgan bēdīga situācija ar naktsmītnēm. Būsim godīgi – Herninga nu nemaz nav tas iecienītākais tūristu galamērķis, uz kuru doties miljoniem tūristu. Jā, iemaldās kāds norvēģis vai soms, un galu galā arī kāds dānis atbrauc, bet atpūtniekiem šis noteikti nav tik izcils galamērķis kā Kopenhāgena vai vismaz Piza Itālijā. Tieši tādēļ arī tur nav sacelts milzum daudz viesnīcu. Un dāņi, atšķirībā no dažas labas valsts, kuru skaļi nesauksim vārdā, speciāli hokeja čempionātam par godu negrasās saražot viesnīcas kā sēnes pēc lietus, kuras pēc lielā pasākuma tukšos.

Tieši tādēļ situācija ir tāda, kāda tā ir – Herningā un tās apkaimē uz čempionāta datumiem viesnīcu pieejamība ir ļooooti ierobežota, un cenas ir kosmosā. Taču Herningas pašvaldība un orgkomiteja neguļ – ir radīts risinājums, kas atbildīs vismaz dažu fanu prasībām – proti, tiks veidots īpašs fanu ciematiņš līdzās arēnai, kur risināsies spēles.

Kāds tas izskatīsies? Teltis, karavānas un istabiņas izstāžu zālēs. Tikai tad, kad paši paviesojāmies Herningā un iepazināmies, sapratām konceptu. Ja nu kādam ir jautājumi, droši var jautāt – izstāstītim plašāk.

Teltis būs piedāvātas gan ārpusē, gan arī izstāžu haļļu iekšpusē. Hallēs arī atradīsies no ģipškartona plāksnēm veidotas istabiņas, kurās varēs gulēt divi cilvēki. Vārdu sakot, viss pa vienkāršo. Jo viss ģeniālais taču ir vienkāršs. Plašāka informācija par fanu ciematiņu atrodama šeit – http://www.visitherning.com/ln-int/herning/vm/hockey-camp-herning

Daži labi hokeja līdzjutēji ir gana satraukušies – kā, dzīvošana tikai teltīs? Satraukumam nav pamata – “Travel Art LV” ir padomājis arī par alternatīvu – Dānijā latviešu faniem būs pašiem sava pilsētā. Bet par to jau nākamajā rakstā!