Hokeja čempionāta laikā Dānijā latviešu pilsēta būs Vaile

Velkot ar pirkstu pa karti ilgi un dikti domājām, kuru no Herningai tuvumā esošajām pilsētām izvēlēsimies par latviešu hokeja čempionāta galvaspilsētu. Pretendentu bija daudz, bet uzvarētāja izsijājās tad, kad ieradāmies Dānijā, lai izpētītu, kas un kā mūs sagaida nākamajā gadā.

Vaile. Kartē gan rakstīts Vejle, un arī mūsu valodnieki šo pilsētu nez kādēļ dēvē par Vejli, lai gan vietējie skaidri un gaiši izrunā Vaile. Tādēļ mēs tomēr pieturēsimies pie tā, kā dzirdam šo pilsētu.

Ierodoties Vailē, jau uzreiz bija skaidrs – jā, tas būs šeit! Kāpēc? Pirmkārt, pati pilsētiņa mīlīga, salīdzinoši neliela, taču tajā ir naktsmītnes, normāla dzīve (ar to bija domāts, ka ir gan pārtikas veikali, gan ēstuves, gan arī krodziņi, un pavisam noteikti tieši šeit mājvieta arī “Dānijas Baltajiem krekliem”).

Tiekoties ar vietējās varas pārstāvjiem, šī pārliecība aizvien vairāk nostiprinājās. Gribat čempionāta laikā dzīvot Vailē – laipni lūgti! Un vēl jautājums, kā varētu padarīt krāšņāku mūsu uzturēšanos šeit. Vajadzēs savu kontaktepersonu ar likumsargiem – arīdzan laipni! Gribam savu klubu – lūdzu, viss būs!

Jau laicīgi pat pabrīdinājām, ka hokeja fani guļ maz, nav agresīvi, kauties negrib, bet skaļi dziedāt – to gan! Izrādījās, arī tas nesagādās nav problēmas. Un mūsu pārliecība aizvien vairāk nostiprinājās – jā, viss būs tieši šeit.

Un tagad mazliet par Vaili – tā atrodas apmēram 70 kilometru attālumā no Herningas. Šķiet daudz? Jā, pa Latvijas bedrainajiem ceļiem brauciens būtu ilgs, bet, ja mēs ar auto, nesteidzoties aizbraucām 40 minūtēs, tad arī autobusi ar Latvijas hokeja faniem pat ļoti rāmi un mierīgi braucot, galā tiks mazāk kā stundas laikā. Sastrēgumu te nav (ja vien paši neradīsim).

Pašā pilsētā dzīvo apmēram 55 tūkstoši iedzīvotāju. Starp citu, viena no bagātākajām pašvaldībām Dānijā.

Iedzīvotāju skaita ziņā Vaile būtu salīdzināma ar Jūrmalu, taču pēc pilsētiņas mīlīguma un vietējo iedzīvotāju atsaucības – drīzāk Kuldīga vai Talsi.