Alkohola cenas Dānijas veikalos nav briesmīgas

Iemeslu, kādēļ hokeja fani reizumis mēdz lietot alkoholu, ir vairāki: hokeja spēlēs līdzijūtot nokliegtā balss ar kaut ko ir jāatgūst; uzvaras reizēm ir jāapslaka; galu galā hokejs bez alus ir daiļslidošana.

Viens pēc otra traumu dēļ izlasei atsaka iepriekšējo čempionātu līderi – Kaspars Daugaviņš, Lauris Dārziņš, Jānis Kalniņš, un nu jau arī izskanējusi informācija, ka arī Artūrs Kulda varētu nedoties izlasei palīgā uz Dāniju. Protams, ka šādu notikumus savērpt kopā ar alus dzeršanu var tikai dzeltenie žurnālisti un sensāciju meklētāji, taču nenoliedzami, alus Herningā čempionāt laikā tiks izdzerts vairāk, nekā uzadīts zeķu pāru.

Tādēļ par cenām, kādas alkoholiskajiem dzērieniem ir veikalos Dānijā. Pērn secinājām, ka lēts tas prieks nav. Lētāko alu, ko tautā mēdz dēvēt par suslalu, atradām pa 3,5 kronām jeb 50 centiem (droši cenām klāt rēķinām vēl pāris kronas par bundžu), bet to, ko var jau dēvēt par alu, lētāk par desmit kronām jeb ap 1,40 eiro neatrast.

Tikmēr pudeli vīna veikalos var atrast, sākot no 33 kronām jeb 4,50 eiro, taču, tas ir pavisam no lētā gala.

Stiprie alkoholiskie dzērieni ir vēl dārgāki. Par labu īru viskiju 0,7 litru tilpumā maksāsim ap 120 kronām jeb 16,50 eiro. Labs rums (“Bacardi”) arīdzan nebūs lētāks par 15 eiro. Taču labā ziņa ir tā, ka arī alkoholiskajiem dzērieniem mēdz būt atlaides.

Te nu vietā arī piebilst, ka dāņi paši ļoti labprāt iedzer alu. Turklāt nekautrējas to darīt pat uz ielas. Un par to nekas nav, ja viens alkohola lietotāju pavisam nepamet spēki uz kājām turēties vai citādā vīzē kļūt par apgrūtinājumu citiem.