Cik daudz drīkst ievest Dānijā alkoholu un tabakas izstrādājumus

Dānija ir Eiropas Savienības (ES) valsts, taču dažu preču ievešanai šajā valstī ir ierobežojumi. Piemēram, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem.

Ļaudīm, kas sasnieguši 18 gadu vecumu Dānnijā atļauts ievest 800 cigarešu, vai 400 cigarillas, vai 200 cigārus, vai arī kilogramu tabakas. Izņēmums gan, ja ieceļotājs iebrauc no Lietuvas, Ungārijas, Bulgārijas un Horvātijas, tad tabakas izstrādājumu limits ir krietni zemāks – vien 300 cigarešu.

Ierobežojumi arī uz personām, kas vēl nav sasnieguši 18 gadu vecumu – jauniešiem tabakas izstrādājumus Dānijā ievest aizliegts!

Ierobežojumi ir arī alkoholiskajiem dzērieniem. Pieaugušie proti, tie, kuri pārsnieguši 18 gadu slieksni, Dānijā. Grādīgajai dzirai stiprumā virs 22% ierobežojums ir 10 litri, stiprinātajiem vīniem un šampanietim – 20 litri, galda vīnam – 90 litri, bet alum – 110 litri.

Savukārt jauniešiem 16-17 gadu robežās aizliegts ievest alkoholisko dzērienu stiprāku par 16,4%.

Ja nu gadījumā Dānijā ieradīsieties no valsts, kas atrodas ārpus ES, tad tabakas izstrādājuma un alkoholisko dzērienu ierobežojumi ievešanai Dānijā ir daudz stingrāki – 200 cigaretes vai 100 cigarillas, litrs stiprā alkohola, divi litri stiprināto vīnu, 4 litri galda vīna vai 16 litri alus.

Plašāka informācija par muitas ierobežojumiem atrodama šeit.