Dāņu kronas – pirkt Latvijā vai iztikt bez

Viens no būtiskākajiem jautājumiem, kuru uzdod ne viens vien hokeja fans, kurš jau sāk domāt, ko ņemt līdzi ceļojumam uz Dāniju, ir par naudas maiņu. Dānijā oficiālā valūta ir dāņu kronas (DDK), un eiro kā norēķinu līdzekli dāņi pretim neņems.

Viens no variantiem – mainīt naudu Rīgā. Sazinoties ar vairākām bankām, sportadraugiem.lv noskaidroja, ka bankas gan strādā ar DDK, taču, pirms doties mainīt naudu, labāk iepriekš piezvanīt uz izvēlēto filiāli, lai gājiens nav velts.

Iespējams naudu samanīt arī valūtas maiņas punktos, piemēram, “Tavex”. Starp citu, kā noskaidroja sportadraugiem.lv, “Tavex” ir nodrošinājies pret lielo pieprasījumu pēc dāņu kronām pirms pasaules čempionāta – naudas pietikšot visiem. Taču, kā paskaidroja valūtas maiņas punktā, mazākais Latvijā nopērkamais nominās ir 200 kronas jeb apmēram 25 eiro. Tas tādēļ, ka Dānija ir dārga, un pa mazākām naudas summām šajā valstī praktiski neko nevarot nopirkt.

Ja nu tomēr nav laika pirkt kronas, bet ir skaidrs, ka kādā brīdī skaidro naudu vajadzēs, tad naudu var izņemt no bankomātiem, jau esot Dānijā. Protams, jārēķinās ar komisijas maksām. Tāpat naudu var samainīt arī bankās, bet jārēķinās, ka bankas brīvdienās nestrādās. Un Dānijā brīvdienu ir vairāk, nekā – Latvijā – brīvs būs 1. maijā, 10. un 11. maijā. Tāpat jāatceras, ka Dānijā bankas nudien nestrādās ne sestdien, ne svētdien.

Paviesojoties pērn Dānijā gan sapratām, ka ir iespējams iztikt arī bez skaidrs naudas, maksājot vien ar norēķinu karti. Tiesa gan, var rasties situācijas, kad sīknauda ir nepieciešama.

Atbilstoši 25. aprīļa Latvijas Bankas norādītajam valūtas kursam, 1 EUR – 7,4489 DDK.