Plaša lauka vidū “Jyske Bank Boxen” arēna

“Jyske Bank Boxen” arēna tika uzbūvēta 2010. gadā, un lielie atvēršanas svētki notika 20. oktobrī, kad ar neaizmirstamu šovu turnejas “The Monster Ball Tour” ietvaros tajā plosījās “Lady Gaga” . Tikmēr par ledus arēnu šī daudzfunkcionālā halle tapa “iesvētīta” vien 2018. gada sākumā, kad spēli aizvadīja Dānijas komandas Herningas “Blue Fox” un Olborgas “Pirates”.

Braucot pa šoseju, kas savieno Vaili un Holstebro, jau pa labu gabalu redzams Herningas izstāžu centrs, kurā lepni, līdzās futbola stadionam, slejas arī “Jyske Bank Boxen” arēna. Un apkārt zaļi lauki… Tas tādēļ, ka arēna atrodas trīsarpus kilometru attālumā no civilizācijas jeb Herningas centra.

Taču hokeja čempionāta laikā, visdrīzāk, tieši arēnas apkaime nevis pati Herninga pārvērtīsies par civilizācijas centru, jo pirmo reizi vēsturē čempionāta organizatori veidos speciālu fanu ciematu teju vai pie pašas halles – teltis, izbraukuma tirdzniecība, skatuve ar dažādām “ambrāžām”. Protams, kā tas viss izskatīsies realitātē, spēsim novērtēt vien paši, dodoties uz spēlēm, bet tikmēr turam īkšķus, lai organizatoriem tiešām izdotos visas grandiozās ieceres un mums, hokeja līdzjutējiem, būtu īsta festivāla noskaņa.

Bet atgriežamies pie arēnas. Tā ir visnotaļ jauna, patiešām daudzfukcionāla būve. Savulaik tajā aizvadīti grandiozi koncerti, un šeit uz skatuves kāpušas tādas pasaules mēroga zvaigznes kā viņsaulē aizgājušais Prinss, tāpat Robijs Viljams, Kailija Minoga, Pinka, “Rammstein”, “Depeche Mode” un citi. Starp citu, organizatori ir parūpējušies, lai zvaigžņu vizītes tiešām paliktu atmiņā, un arēnā ir apskatāmi foto no lielajiem notikumiem.

Taču mūs gan vairāk interesē, kā arēnai veicies ar sporta pasākumu organizēšanu. Izrādās, tīri labi, jo “Jyske Bank Boxen” uzņēmusi gan Eiropas handbola čempionātu, gan arī pārvarējusi vēl lielāku izaicinājumu, 2013. gadā kļūstot par Eiropas čempionāta peldēšanā 25 metru baseinā mājvietu. Un, ja jau arēnā spēja izveidot peldbaseinu un veiksmīgi aizvadīt augsta līmeņa turnīru, tad jau problēmu nebūs arī ar ledus laukuma izveidi.

Starp citu, pirmo eksāmenu “Jyske Bank Boxen” jau nokārtojusi uz “teicami”, vismaz tā vēsta dāņu prese. Proti, janvāra beigās pirmo reizi vēsturē tika uzliets ledus, un arēnā aizvadīts turnīrs, kurā spēkojās četras spēcīgākās Dānijas hokeja komandas. Ja organizatori berzēja rociņas, ka viss izdevās godam, tad pašiem herningiešiem dūša nedaudz sašļuka, jo vietējā “Blue Fox” komanda piekāpās Olborgas “Pirates”, kas gala beigās arī kļuva par turnīra uzvarētājiem, atstājot mājiniekus bez galvenās godalgas.

Mūsu komanda arēnā paviesojās 2017. gada vasarā. Galvenie iespaidi – arēna neliela, mājīga, no visās skatītāju vietām ir laba redzamība. Te nu vietā piebilst, ka arēna tiešām ir multifunkcionāla un skatītāju tribīnes ir balstītas uz bīdāmām konstrukcijām, kas rada nedaudz citas izjūtas, nekā, piemēram, Ķelnes “Lanxess Arena” vai tepat “Arēnā Rīga”. Ne sliktāk vai labāk, bet citādāk.

“Jyske Bank Boxen” arēna

Atklāta: 2010. gada 20. oktobris

Plānotais sēdvietu skaits pasaules čempionātā hokeja: 11 000

Skatītāju vietas sporta pasākumos: 12 500

Skatītāju vietas koncertos: 15 000

Adrese: Kaj Zartows Vej 7, 7400 Herning, Denmark

Autostāvvietas: Brīvi pieejamas tiešā arēnas tuvumā