Steiks, burgeris, ķīniešu virtuve vai kebabs?

Daudzi no Latvijas hokeja izlases līdzjutējiem, kas dosies uz pasaules čempionātu hokejā Herningā, dzīvos viesnīcās, un viņiem pusdienas un vakariņas nāksies ieturēt kādās ēstuvītēs, vai arī pārtikt no līdzpaņemtās rupjmaizītes un speķa.

Te nu uzreiz jāpabrīdina gurmāni – dāņu nacionālais ēdiens ir maize. Restorānos pārsvarā ēdienkartēs būs sendviči un burgeri. Garšīgi, protams, bet dārgi arī. Jārēķinās, ka pamatīga burgera porcija, pārrēķinot eiro, maksās apmēram 15. Dažs varbūt lētāk, dažs dārgāk – viss atkarīgs, ar kādām lietās pildīts.

Latvietis parastais tomēr pie maizes tik daudz nav radis, tādēļ meklējām alternatīvu. Un lētākā alternatīva izrādījās taiešu un ķīniešu ēstuvītes, kurās pusdienlaikā, samaksājot noteiktu naudas summu (vidēji ap 80 kronām), var ēst, cik uziet. Tiesa gan, ja ņem kaut ko dzeramu – par to atsevišķi jāmaksā. Bija garšīgi – nekas pārlieku ass un eksotisks, bet daudz maz asimilēts baltieša vēderam.

Vēl, protams, ir arī citas alternatīvas – picērijas un kebabnīcas. Atkarīgs, protams, no izvēlētā produkta, bet vidēji šāds “fast food” izmaksās apmēram 50-80 kronas.

Protams, Dānijā ir arī restorāni, kuros gatavo steiku un vēl dažādas gardas ēdmaņas. Vēderu var palutināt, bet par latvieša cilvēkam neadekvāti lielu naudas summu. Bez apmēram 50 eiro ekvivalenta dāņu kronās var sākt par nesapņot par steiku.