Tiltu šķērsošana Dānijā ir dārgs prieks

Dānija ir valsts, kas atrodas uz salām. Tiesa gan Jitlande, kur atrodas gan Herninga, gan Vaile, atrodas kontinentālajā Dānijas daļā, taču, lai turp nokļūtu, piemēram, no Kopenhāgenas vai Zviedrijas, ir jāšķērso vairāki tilti. Un divi no tiem ir par maksu. Lielu maksu.

“Øresundsbroen”

Šis slavenais tilts savieno Malmi (Zviedrijā) un Kopenhāgenu (Dānijā), un ar notikumiem uz tā sākas arī notikumi leģendārajā Dānijas – Zviedrijas kopražojuma seriālā “Tilts” jeb “Broen/Bron”.

1991.gadā Zviedrijas un Dānijas varasvīri vienojās par tilta būvniecību. Pēc diviem gadiem sākās celtniecība, un jau 1995. gadā pār gandrīz astoņus kilometrus garo tiltu pāri devās pirmie transportlīdzekļi. Malme un Kopenhāgena beidzot bija savienotas. Lēsts, ka tilta būvniecība izmaksājusi apmēram 2,6 miljardus eiro, tādēļ nav brīnums, ka par braukšanu pār šo konstrukciju tiek prasīta latvieša maciņam diezgan liela naudas summa.

Viens pārbrauciens pār tiltu maksā:

Transportlīdzeklis     Cena EUR

Automašīna līdz 6 metriem 50 EUR

Minivens vai auto ar piekabi          100 EUR

Motocikls       28 EUR

“Storebælt”

“Storebælt” jeb “Lielā josta” savieno Dānijas austrumus un rietumus. Tilts ir 18 kilometrus garš, un, šķērsojot to, visātrāk var nokļūt no Kopenhāgenas Vailē un Herningā. Grandiozās būves celtniecība tika sākta tālajā 1988. gadā un ilga desmit gadus.

Viens pārbrauciens pār tiltu maksā:

Transportlīdzeklis     Cena DDK     Aptuvenā cena EUR

Automašīna līdz sešiem metriem  240     33

Minivens vai auto ar piekabi          365     50

Motocikls       125-240         18-33

Kemperis       240-965         33-132