Uz pārbaudes spēlēm bez iepriekšējo čempionātu līderiem

Jau 6. un 7. aprīlī Latvijas hokeja izlase aizvadīs pirmās pārbaudes spēles pirms maijā gaidāmā pasaules čempionāta hokejā. Pretim stāsies Norvēģija – mūsu pirmā pretiniece čempionātā. Šī būs viena no retajām reizēm, kad vārtu sargāšanu uzticēs Latvijas Virslīgas spēlētājiem – Uldim Čalpam no HK “Kurbads” un Reinim Petkus no HK “Zemgale/LLU”.

Protams, pārbaudes spēles tieši tāpēc ir domātas, lai pārbaudītu spēlētājus, un pēc tām izdarīt secinājumus nevar (vai nedrīkst). Un tomēr cerēt, ka arī vēlāk sastāvs pastiprināsies ar iepriekšējo čempionātu līderiem, īsti nevar. Viens pēc otra izlasei atsaka vadošie spēlētāji – jau iepriekš par nespēlēšanu izlasē paziņoja Kaspars Daugaviņš, kuram veikta rokas operācija, atteikums arī no Laura Dārziņa (rehabilitācija), Jānis Sprukts (jāsaved kārtībā veselība), Jānis Kalniņš (veselības problēmas). Oskars Bārtulis tā arī neesot uzrunāts par dalību izlasē, kas gan arī loģiski, jo starp hokejistu un Latvijas Hokeja federāciju ir domstarpības.

Zem jautājuma zīmes Artūra Kuldas (trauma), Zemgus Girgensona (trauma), Ivara Punnenova dalība čempionāta.

Labā ziņa, ka treniņus ar izlasi uzsākuši Mārtiņš Karsums un Miķelis Rēdlihs. Sliktā ziņa – M. Rēdlihs nepārprotami LTV paziņoja, ka, ja nebūs sakārtots apdrošināšanas jautājums, viņš izlasē nespēlēs.

Protams, šādas ziņas ir likušas sabiedrībai, kurai tuvs ir hokejs, nošausmināties – ārprāts, sliktie hokejisti, kas atsaka izlasei! Bet, pirms šausmināties, varbūt katrs varam padomāt, cik daudz paši esam gatavi darīt patriotisma un valsts labā? Vai esam gatavi kaut ko darīt bez maksas, riskējot ar savu veselību, turklāt, riskējot ilgi un dikti, dziedējot savainojumus, nestrādāt?

Viena lieta ir kritizēt pie TV ekrāna ar čipšu paku rokās, cita – visu gadu krāt naudu, lai būtu PČ hokejā un klātienē atbalstītu, bet pavisam kas cits – iet uz ledus un kapāt, nežēlojot sevi.

Pirms kādu kritizējam, mēģinām sevi kaut uz mirkli sevi iedomāties kritizēto ādā. Turam īkšķus, lai federācijai izdotos atrast naudu apdrošināšanām (tiesa gan, nesaprotu, kāpēc par to galva sāp tikai tagad – vai tiešām iepriekš nebija skaidrs, ka šis jautājums būs jāsakārto?), spēlētājus nepiemeklēs traumas, viņiem pietiks spēka un motivācijas aizstāvēt Latvijas karoga krāsas!

Latvijas izlases sastāvs spēlēm ar Norvēģiju:

Vārtsargi: Uldis Čalpa (HK “Kurbads”) un Reinis Petkus (HK Zemgale/LLU);

Aizsargi: Kristaps Zīle (Rīgas Dinamo), Artūrs Salija (HC Nove Zamky, Slovākija), Gvido Jansons (Arizona State University, ASV), Roberts Mamčics (HK Liepāja/Optibet), Ēriks Ševčenko (Tsen Tou Julin, Krievija), Roberts Kaļķis, Renārs Kārkls (abi HK Rīga) un Edgars Siksna (Saryarka Karaganda).

Uzbrucēji: Frenks Razgals, Ņikita Jevpalovs, Edgars Kulda, Vitālijs Pavlovs, Oskars Batņa, Emīls Ģēģeris, (visi Rīgas “Dinamo”), Eduards Tralmaks (Maine University, ASV), Daniels Bērziņš (HK Rīga), Rihards Melnalksnis (LangnauU20, Šveice), Filips Buncis (Arizona State University, ASV), Rodrigo Ābols (Orebro, Zviedrija), Egils Kalns un Bruno Zabis (Liepāja/Optibet).