Cik latviešu hokeja fanu būs Herningā?

Patiesībā šis ir retorisks jautājums, jo precīzu ciparu, cik būs, tagad nevar pateikt neviens. Tāpat nezinās arī pēc čempionāta – būs tikai “uz aci”. Un tas arī tādēļ, ka noteikti kāds, kurš pirmās spēles skatīsies pie TV ekrāna, dažas reizes izdzirdot Latvijas himnu, modīsies, lēks auto vai lidmašīnā, un uz pēdējām spēlēm būs klāt, kā likts. Tā notiek vienmēr.

Dānijas dārgums, infrastruktūras trūkums Herningā un vēl virkne faktoru ir ietekmējusi cilvēku gatavību no Latvijas doties uz Herningu. Proti, Latvijas latviešu Dānijā būs mazāk, nekā iepriekšējos čempionātos.

Taču mēs labi zinām, ka uz čempionātiem dodas ne tikai Latvijas latvieši, bet tautieši no visas plašās pasaules.

Zināms, ka Herningā būs Īrijas latvieši. Mazāk, nekā iepriekšējos gados, bet būs. Tāpat arī Lielbritānijas latvieši jau ir sarezervējuši mājas un gatavi doties ceļā. Būs papildspēki no Norvēģijas. Vai kāds atbrauks no Vācijas? Kā sportadraugiem.lv pastāstīja ilggadējs aktīvists un hokeja fans no Vācijas Nīls Ebdens, šoreiz diskusijas par došanos uz Herningu Vācijas latviešu vidū neesot – atkal jau tāpēc, ka nav īsti čempionātam pielāgotas infrastruktūras.

Vēl varam cerēt uz papildspēkiem no Dānijas. Tiek lēsts, ka Dānijā dzīvo ap 5000 latviešu, un ceram, ka vismaz desmitā tiesa kādu spēli apmeklēs.