Gaidām uzvaru un “baltos kreklus”

Pagaidām kategoriskiem saukļiem ir par agru, bet tas ir skaidrs, ka latvieši šodien uz “Jyske Bank Boxen” arēnu brauks uzvaras gaidās. Jo ir jābūt!

Cik čempionāta ieskaņa pagāja jaukā noskaņojumā, tik svētdien fani bija sadrūmuši un vīlušies. Droši vien ne mazāk, kā paši hokejisti un treneru korpuss. Bet tas ir jāaizmirst, jo šodien cīņa pret Dienvidkoreju.

Līdzjutēju noskaņu neuzlabo arī tas, ka īsti jau Herningā darīt nav ko. Daži krogi, dažas bodes. Plakāti. Ik pa brīdim kāds koncerts. Daudzi paguva noskatīties, kā latviešu tautas dejas uzgriež no Īrijas atbraukušais bērnu kolektīvs “Dzirnaviņas”, citi priecājās par “Laimi Pilnīgu”, bet populārākais jautājums ir: “Kad sāksies “Baltie Krekli”!

Nu, ilgi jau vairs nav jāgaida – šovakar! Jau tagad Normunds Jakušonoks un Valdis Blaubuks ir ceļa jūtīs, lai pagūtu uz Latvija – Koreja spēli un vakarā laistu gaisā varenu burziņu “Vejles Baltajos Kreklos” jeb “The Old Irish Pub Vejle”.

Vispār jau te Dānijā nav slikti. Reperi droši vien te nesacerētu dziesmu par koku, stabu un žogu, bet gan pļavu, govi vai aitu… Bet tas tā, liriska atkāpe. Jo, piemēram, Vailē vai Ribē nemaz nav tik garlaicīgi – šīs pilsētas fani jau apguvuši.

Foršas emocijas guva arī fanu brigāde, kuri pa Herningu izbraukājās studentu vāģī, kādos parasti notiek studentu pārtiji. Latviešu pārtijs izdevās, un par to liels paldies Imantam Mālmanim, kurš spēja to visu saorganizēt (o, ticiet, atrast šādu servisu Dānijā, kurš vadā pieaugušus cilvēkus, un nevis studentus, nemaz nav tik viegli), savākt kopā Īrijas, Lielbritānijas un Latvijas latviešus… Jā, un arī vienu autentisku īru un vienu autentisku krievieti, bet Latvijas fanu izlases kreklā.

Labi, pietiek rakstīt, jo drīz jau jādodas ceļā uz Herningu un pēc tam uz Billundu – gaidām papildspēkus šodien no Latvijas!