Par Tenerifi – kāpēc tā, un ne savādāk

Kopš “palaidām gaisā” grupas braucienu uz Tenerifi, pasaules čempionātu basketbolā sievietēm, esam saņēmuši ļoti daudz jautājumus, bet pārsvarā cilvēki interesējas par vienu un to pašu, tāpēc apkoposim tos šeit, sniedzot arī atbildes.

Kāpēc lidojums paredzēts no Polijas?

Latvijas un Lietuvas tūrisma operatori tiešos lidojumus uz Tenerifi sāks nodrošināt tikai oktobrī, kad turnīrs jau būs beidzies. Meklējām dažādas alternatīvas – arī saistītos lidojumus, taču cena bija gauži nepatīkama, un, pieliekot klāt transfērus uz spēlēm, naktsmītnes (pat bez ēdināšanas) un citas lietas, plus pieskaitot ilgās nīkšanas tranzītlidostās, ceļazīmes cena jau krietni pārsniegtu tūkstoš eiro uz cilvēku.

Protams, ir alternatīva lētās aviokompānijas, kuras kombinējot, iespējams, kādam izdotos dabūt pārlidojumus cenu kategorijā no 350-500 eiro, bet te ir daudzi bet… Piemēram, lēto aviokompāniju reisi nav savienoti. Var rasties situācija (uz savas ādas “izbaudīta”), kad vienā segmentā mainās lidojuma laiks, kā rezultātā otrs lidojums tiek kavēts, un neviens zaudēto lidojumu nekompensēs – tieši otrādi, pēdējā brīdī nāksies pirkt nākamo aviobiļeti jau par krietni nedraudzīgāku cenu. Vēl faktors – pirmajā lidojumā lidmašīna nokavējas, arī var rasties šāda situācija. Bet mēs nevēlamies, lai braucējiem būtu jāpiedzīvo nepatīkami brīži un papildus tēriņi.

Vai tad tiešām nevarējām nodrošināt paši savu čarteri pa lēto?

Nevarējām. Pirmkārt, ne visas lidmašīnas var bez nolaišanās aizlidot no Rīgas uz Tenerifi bez tehniskās nosēšanās. Otrkārt, septembrī čarterreisi iet pietiekamā daudzumā uz Turciju, Grieķiju un citiem vasaras galamērķiem, un brīvu lidmašīnu praktiski nav. Treškārt, ja ņem līgumreisu, tad atcerieties, ka tas pilns lido tikai vienā virzienā – atpakaļceļā tas lido tukšs. Tātad, klientiem patiesībā jāmaksā par četriem lidojumiem. Ceturtkārt, jā, bija mums arī šādas iespējas, taču tad lidojums vienai personai, un tikai lidojums, izmaksātu vairāk nekā tūkstoš eiro. Jo čarteri nav lēti. Nemaz.

Kāpēc dzīvošana dienvidos, ja spēles notiks salas galvaspilsētā?

Pragmatiska pieeja – šis ir pasākums, kur skaisti var kombinēt fanošanu par sportu un atpūtu. Bet, vai spējat iedomāties nedēļu dzīvot karstumā uz karsta bruģa, pat, ja labi zināt, ka netālu ir okeāns, bet tomēr ostas akvatorija? Tādēļ mēs, izbraukājot salu krustu šķērsu, pieņēmām lēmumu, ka dzīvot labāk dienvidos “Playa de Las Americas” kūrorta centrā ,lai jebkurā brīdī var iemērkties gan viesnīcas baseinā, gan aiziet līdz dažu minūšu gājienā attālajam Atlantijas okeānam un pagozēties tur smiltiņās. Un, kā ir pierādījies jau hokeja čempionāta laikā Dānijā, stundas brauciens autobusā ir drīzāk kā bonuss, lai grupa saliedētos, nevis mīnuss.

Arī ziemeļos ir kūrorti, kāpēc dienvidi?

Lai gan Tenerife nav liela sala, tomēr katrā reģionā ir savi laika apstākļi. Dienvidos vienmēr ir saulaināk un foršāk. Turklāt, arī pludmales ir labākas dienvidos (ziemeļos pārsvarā ir piķa melnas smiltis), turklāt arī akmeņi, kas neprasmīgam peldētājam (vai arī nedaudz ieskurbušam) var radīt bīstamību.