Pārdomu rīts pirms izšķirošās cīņas

Saule spīd spoži, putni čivina, pilnā sparā kursē vilcieni un automašīnas. Jā, mazā Vaile ir modusies rīta cēlienam.

Šis ir laikam dīvainākais rīts šeit, Dānijā. Pirmkārt, jau tādēļ, ka apzinos – šis ir pēdējais rīts, kad, atverot acis, acīm paveras Vailes pakalni un zilo debesu fona. Otrkārt, vēl joprojām ir grūti noticēt, ka Latvijas hokeja izlase šajā čempionātā pēc sešām aizvadītām spēlēm bez punktiem palikusi tikai vienā, spējot atņemt pa punktam pat spēcīgajai ASV un Kanādai. Treškārt, mājās jau, protams, gribas, bet arvien biežāk galvā sāk ieskanēties vārds “Kopenhāgena”.

“Kopenhāgena” vakar Kanāda – Latvija spēles laikā tika aizvien biežāk pieminēta, un pēc punkta atņemšanas hokeja dzimtenei jau tika uzdoti diezgan reāli jautājumi – cik maksātu no Kopenhāgenas aizlidot uz Rīgu (kā no Herningas vai Vailes tur tikt, jau esam izrunājuši), cik maksātu biļetes uz ceturtdaļfinālu utt…

Protams, ka mēs esam māņticīgi, un neviens vēl nav pieņēmis pārsteidzīgus lēmumus, jo šovakar gaidāma izšķirošā spēle, pēc kuras taps skaidrs, vai Latvijas izlase pēc deviņu gadu pārtraukuma (ja atmiņa neviļ, pēdējo reizi tas bija 2009. gadā Bernē) iekļūs ceturtdaļfinālā, vai arī atļaus to izdarīt mājiniekiem dāņiem.

Pēdējos gados šīs izšķirošās cīņas Latvijas izlase aizvada pēdējās spēlēs, un, kā par nelaimi, tieši pret mājiniekiem. Atceramies 2014. gadu Minskā, pērn Vācijā… Un tiesnešu ne vienmēr loģiskos lēmumus. Lai nu šogad būtu savādāk!