Kur notiks PČ basketbolā sievietēm spēles

Taupot laiku un naudu, sporta līdzjutēji nereti mēdz meklēt naktsmītnes tā sporta objekta tuvumā, kur notiek sacensības. Bet ar Tenerifi būs savādāk – Latvijas sieviešu basketbola izlase neaizvadīs visas spēles vienā arēnā, un papildus tēriņi par braukāšanu būs gaidāmi pilnīgi visiem, neatkarīgi no izvēlētās naktsmītnes atrašanās vietas.

Pirmā spēle, kur par uzvaru cīnīsies Latvijas un Ķīnas basketbolistes, notiks 22. septembrī plkst. 11.00 pēc Tenerifes laika salas galvaspilsētā Santakrusā, “Quico Cabrera Arena”.

Otrā spēle 23. septembrī plkst. 14.00 pret Senegālu notiks jau citā arēnā un citā pilsētā – Sankristovalā de La Lagunā, “Santiago Martin Arena”.

Trešā spēle, kur būs visai nopietna cīņa pret ASV meitenēm, 25. septembrī plkst. 18.00 jau atkal notiks Santakrusā.

Savukārt, ja mūsu meitenēm būs jāspēlē ceturtdaļfināla kvalifikācijā, tad par 26. septembra spēļu norises vietu vēl skaidrības nav.

Abās arēnās sportadraugiem.lv komanda ir paviesojusies. Tiesa gan, pašu zāli redzējām tikai vienā – Santakrusā. Zīmīgi, ka tad, kad tur viesojāmies (pērn rudenī), arēnas darbinieki visi vienā balsī teica, ka te nu noteikti nekāds čempionāts nenotiks… Bet, redz, notiek gan. Arēna ir necila, pat ļoti necila, un atrodas netālu no Santakrusas centra… tai tuvumā vismaz rudenī nebija nevienas bodītes, kur nopirkt ūdeni. It kā centrs, un tai pašā laikā guļamrajons. Iespējams, ka čempionāta laikā organizatori būs padomājuši par vismaz kaut kādām izklaidēm vai vismaz ūdens nopirkšanas iespējām (par alu pagaidām vēl nesapņosim).

Iespējams, ka arēna arī izskatās daudz labāk, nekā tas bija pērn, jo organizatori solījuši rekonstrukcijā investēt naudu, un sēdvietu skaits būšot līdz pat 3600.

“Santiago Martin Arena” jau izskatās vairāk pēc nopietnas sporta būves, un tur satilpinot varot 5510 skatītājus. Būve iespaidīga, tomēr pašā laukumā netikām. Diemžēl. Taču vismaz apkaimi redzējām – arēna līdzās lielceļam diezgan industriālā rajonā. Naktsmītņu tuvumā nemaz nav. Un, ja arī būtu, ko tur cilvēkiem darīt, ja līdz okeānam krietns strēķītis jābrauc, bet līdz salas vecākajai pilsēta La Lagunai arī ar kājām gluži aizstaigāt nevar.