Kādi laika apstākļi mūs sagaida Tenerifē

Šobrīd, kad termometra stabiņš Rīgā pietuvojies +30 grādu atzīmei, domāt par sauli septembrī negribas nemaz – drīzāk parādījušās nelielas alkas pēc lietus. Bet labā ziņa ir tā, ka Tenerifē, kur septembrī risināsies Pasaules kausa izcīņas basketbolā dāmām finālturnīrs, laika apstākļi solās būt patīkamāki, nekā Latvijā šobrīd.

Tenerifi pamatoti dēvē par mūžīgā pavasara salu. Nē, nē, ne jau dubļaini aukstā, bet maigi siltā un saulainā. Un septembrī, kad dosimies baudīt lielo basketbolu, okeānu un saulainās pludmales, vidējā gaisa temperatūra būs ap +23 grādiem – tā svārstīsies no +20 līdz +27 grādiem. Vismaz pie šādiem cipariem nonākuši meteorologi, un galu galā šādi laika apstākļi pārbaudīti arī uz savas ādas.

Septembrī vidēji lietus fiksēts vienu dienu mēnesī. Tiesa gan, ir nācies “uzrauties” arī uz trim četrām lietainām dienām pēc kārtas, bet labā ziņa atkal jau tā, ka lietus nav ilgs, un peļķes ātri nožūst.

Okeānā varēs mierīgi peldēties, jo vidējā ūdens temperatūra solās būt ap +24 grādiem.

Protams, šobrīd pilnīgi noteikti apgalvot, ka laika apstākļi būs nemainīgi labi, nevar, jo, kā redzam, klimats izspēlē ar cilvēkiem jokus – ne velti šobrīd Baltijas jūras reģionā ir karstāk, nekā dažviet pie Vidusjūras.

Plašāka informācija par grupas braucienu uz Tenerifi, uz Pasaules kausa izcīņu basketbolā sievietēm, lasi šeit.