Futbola fani uz Krieviju vēl joprojām var doties bez vīzas

Pasaules kausa izcīņas finālturnīra futbolā laikā futbola līdzjutēji, kas bija nokārtojuši FAN ID, varēja doties uz Krieviju bez vīzas. Šie svētki, kā izrādās, turpinās, jo pagājušajā nedēļā spēkā stājās noteikumi, kas paredz, ka šīs FAN ID kartes vēl joprojām līdzjutēji var izmantot bezvīzu iebraukšanai Krievijā.

Diskusijas par to, ka FAN ID varētu turpināt kalpot kā caurlaide uz lielo kaimiņzemi, sākās uzreiz pēc čempionāta. Izrādās, ārzemnieki bijuši tik labi un jauki, un tērējuši Krievijā arī gana daudz naudas, tādēļ tika domāts – kādēļ gan futbola svētkiem bez futbola neturpināties.

Taču oficiāli Federālais likums, kas paredz šo kārtību, spēkā stājās tikai 14. augustā. Tas paredz, ka futbola līdzjutēji var turpināt braukt uz Krieviju līdz par šā gada beigām.

Zīmīgi, ka arī futbola fanu ģimenes locekļiem, ja vien viņi var pierādīt savas ģimenes saites, ir iespējas tikt pie Krievijas vīzas daudz vienkāršākā ceļā – t.i., bezvīzu režīma nav, bet iespēja tikt pie vīzas līdz trim mēnešiem. Svarīgi gan atcerēties, ka šāda norma attiecas tikai uz Eiropas Savienības valstīm, bet ne uz visu plašo pasauli.