Pēc PK izcīņas Tenerifē tapis jauns fanu klubs “Thunder”

Pasaules kausa izcīņa basketbolā sievietēm Tenerifē jau noslēgusies pirms laba laika, bet emocijas pēc šī turnīra gaisā virmoja vēl labu laiku. Vienaldzīgo tur nebija – asaras, prieks, saviļņojums, bet ne vilšanās par mūsu meitenēm (kā gan var tik ļoti neveikties!). Taču Tenerifē gaisā uzvirmoja vēl kāda ideja, kas nu beidzot guvusi pavisam noteiktas aprises un pat statūtus – pēc šī turnīra tika nodibināts jauns Sporta draugu klubs “Thunder”, kas apvieno Īrijas un Lielbritānijas latviešus.

Jau hokeja čempionātā Dānijā bija manāms, ka nu jau lielāko daļu no līdzjutējiem, kas atbalsta Latvijas sportistus, ir ārzemēs dzīvojoši latvieši. Arī Tenerifē tieši ārvalstīs dzīvojošo bija ļoti liels īpatsvars. Sarēķinājām, ka tikai vienā autobusā, kas no viesnīcas devās uz arēnu, bija Latvijas dāmu basketbola izlases atbalstītāji no Īrijas, Anglijas, Skotijas, Vācijas, Islandes, Krievijas un Latvijas! Teju tāds vispasaules latviešu salidojums!

Jaunā SDK “Thunder” dibinātāji ir 13 Īrijā un Lielbritānijā dzīvojoši latvieši un viens īrs. Kā sportadraugiem.lv atklāja viens no dibinātājiem Imants Mālmanis, tad jaunajā klubā laipni aicināti arī citās zemēs dzīvojoši latvieši. Pieteikties klubā var rakstot sdk.thunder@gmail.com, vai arī rakstot Imantam Mālmanim sociālajā tīklā “Facebook”.

Šobrīd jau ir izstrādāts SDK “Thunder” logotips, kura autors ir Lielbritānijā dzīvojošais Artūrs Borščiks, tapšanas stadijā ir kluba baneris, kurš ceļos līdzi uz sacensībām, kurp dosies kluba biedri. Plānots, ka, samaksājot 20 eiro biedru naudu gadā, katrs saņems arī īpašu uzšuvi.

SDK “Thunder” plānos ir turpināt atbalstīt Latvijas sportistus dažādos pasākumos. Tā, piemēram, plānots doties decembrī uz Bratislavu, kur izbraukuma spēlē spēlēs “Dinamo Rīga”. Tāpat kluba biedri dosies arī maijā uz Bratislavu, šoreiz gan atbalstīt Latvijas hokeja izlasi pasaules čempionātā.