Bratislavā vēl čempionāta gaisotni nemana

Nule kā no Rīgas “Dinamo” izbraukuma spēles Bratislavā atgriezušies letiņi no SDK “Thunder” – kā teikt, tāds izlūkbrauciens pirms maijā gaidāmā hokeja čempionāta. Viena lieta gan pārsteidza – slovākiem tik nozīmīgs notikums, bet pagaidām vēl par tā tuvošanos nekas neliecina.

Te nu vietā atgādināt, ka iepriekšējais čempionāts Bratislavā bija 2011. gadā, un talismans vilks Bratislavas centrā iepriecināja jau teju gadu pirms lielā notikuma. Taču šobrīd latvieši ieraudzījuši tikai vienu plakātu vienā no sabiedriskā transporta pieturām, kas liecina, ka lielais turnīrs tuvojas. Maskots gan nav manīts. Bet tik pat labi iespējams, ka tas noslēpies Ziemassvētku tirdziņu kņadā. Tiesa gan, lidostā veikalā bija nopērkamas jau šallītes ar Slovākijas hokeja izlases simboliku.

Svarīgs jautājums – kādas ir cenas Bratislavā? Tās neesot dramatiskas – plus mīnuss tas pats, kas Rīgā. Piemēram, centrā kādā kafejnīcā par četrām picām, trim aliņiem un limonādi letiņi “tanderieši” samaksājuši 40 eiro. Kioskos, kas līdzīgi kā Rīgā “Narvessen”, alus ar amizantu nosaukumu “Šariš” maksā 99 centus. Bet maizītes apmēram tādā pašā cenā kā Rīgā.

Arēnā latvieši pamanījuši kādu niansi – skatītāju tribīnēs var ienest alu, kas pirkts turpat arēnā, bet uzkodas gan ne. Bija nopirkuši desiņas, kuras nācās apēst turpat gaiteņos.

Pašā Bratislavā latvieši saskārušies ar dažādiem cilvēkiem, Piemēram, īru krogā “Dubliner”, kur plānoti “Bratislavas Baltie Krekli”, apkalpojošais personāls bijis laipns un pretimnākošs, taču citviet nācies saskarties ar visai nelaipnu attieksmi. Tāpat vietējie, pat redzot, ka viņus uzrunā cittautieši, īgni atbildējuši slovāku valodā – tāds neliels atgādinājums par postsovietisku valsti.

Bet kopumā iespaidi par Bratislavu “Thunder” esot labi – visi ar nepacietību gaida maiju, kad atkal būs jādodas uz Bratislavu, bet tad jau latviešu skaits būs tūkstoškārt lielāks, nekā “Dinamo” izbraukuma spēlē.

Foto: SDK “Thunder”